Liga Europy: FC Progrès Niederkorn - Willem II Tilburg 0-5 (0-3)

16 września na Stade Parc des Sports w Déifferdeng odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Progresu a Willemu II. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Willemu II 5-0, który wywalczył awans.

M. Trésor 65'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Mathias Jänisch z Progresu. Była to 10. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Willemu II w 20. minucie spotkania, gdy Vangelis Pavlidis zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Willemu II, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Görkem Sağlam.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 0-3 zdobył po raz drugi w 34. minucie Vangelis Pavlidis.

W 41. minucie Freek Heerkens zastąpił Victora van den Bogerta. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Progresu wyszła w zmienionym składzie, za Ryada Habbasa wszedł Antonio Luisi.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 46. minucie celnym strzałem popisał się Ché Nunnely.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Willemu II doszło do zmiany. Derrick Köhn wszedł za Paddego Neloma. W tej samej minucie trener Willemu II postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Pola Lloncha. Na boisko wszedł Driess Saddiki, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze Progresu: Florik Shala, Metin Karayer, a na ich miejsce weszli Kevin Holtz, Mathias Jänisch.

Niedługo później Mike Trésor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Willemu II, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie starcia. W 68. minucie arbiter ukarał kartką Adriena Ferino, zawodnika Progresu.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-5.

Freek Heerkens41′
68′ Adrien Ferino
Rasmus Sebastian Holmén
10′ 64′ Mathias Jänisch
Paddy Miquel Nelom62′
Aldin Skenderovic
Jordens Peters
Yannick Bastos
Pol Llonch Puyalto62′
64′ Kevin Holtz
Görkem Sağlam  28′
Christian Silaj
Mike Trésor Ndayishimiye  65′
46′ Ryad Habbas
Derrick Arthur Köhn62′
64′ Metin Karayer
Victor van den Bogert41′
Ben Vogel
Driess Saddiki62′
Belmin Muratovic
Jasper Dahlhaus
64′ Florik Shala
Paul Gladon
46′ Antonio Luisi
John Yeboah Zamora

Jedenastka Willemu II była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Progresu pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.