Liga Europy: FC Kopenhaga - Dynamo Kijów 1-1. Grał Tomasz Kędziora

W meczu czwartej kolejki grupy B Ligi Europy FC Kopenhaga zremisowała z Dynamem Kijów 1-1. Tomasz Kędziora wystąpił w całym spotkaniu w barwach ukraińskiej drużyny.

B. Verbič 70'

Wszystko, co najciekawsze działo się w pierwszym kwadransie. Gracze z Kopenhagi już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Pierre Bengtsson dośrodkował z lewej strony. Wydawało się, że piłkę łatwo złapie Georgi Bushchan. Bramkarz Dynama wypuścił jednak futbolówkę z rąk. Skorzystał z tego, stojący za jego plecami Jens Stage, który trafił do pustej bramki.

W 13. minucie sytuacja się odwróciła. Jose Zeca wślizgiem próbował zablokować zagranie Oleksandra Karawajewa. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że dotknął piłki ręką i sędzia bez najmniejszych wątpliwości odgwizdał rzut karny. Do "jedenastki" podszedł Wiktor Cygankow, ale uderzył bardzo źle i bramkarz obronił jego strzał.

Później obie drużyny miały problem z kreowaniem sytuacji. Najaktywniejszy był Sergij Sydorczuk, który kilka razy uderzał z daleka, ale miał problem z precyzją.

W drugiej połowie przeważało Dynamo. Ukraińcy chcieli jak najszybciej zdobyć wyrównującą bramkę. Byli jednak nieskuteczni. W końcu, w 70. minucie, wstrzelił się Benjamin Verbić. Po kombinacyjnej akcji, Słoweniec precyzyjnie uderzył z 16. metrów i doprowadził do wyrównania.

Po strzelonym golu Ukraińcy się nie zatrzymali. Nie satysfakcjonował ich remis. Chcieli zgarnąć pełną pulę. Rywale jednak skutecznie ich powstrzymali i mecz zakończył się podziałem punktów. W efekcie, w tabeli prowadzi Kopenhaga przed Dynamem. Obie drużyny mają jednak po sześć punktów.

FC Kopenhaga - Dynamo Kijów 1-1

Bramka: 1-0 Stage (6.), 1-1 Verbić (70.)

Heorhii Bushchan
69′ Pierre Bengtsson
Tomasz Kędziora
83′ Victor Nelsson
Vitalii Mykolenko
Sotirios Papagiannopoulos
Denys Popov
Guillermo Varela
Artem Shabanov83′
55′ Rasmus Falk Jensen
Ołeksandr Karawajew
82′ Viktor Fischer
Viktor Tsygankov 14′ (k.)
64′ José Carlos Gonçalves Rodrigues
Benjamin Verbič  70′ 89′
 4′ Jens Stage
Volodymyr Shepelev
Pieros Soteriou
Serhiej Sydorczuk
83′ Michael Nicolás Santos Rosadilla