Liga Europy: FC Basel 1893 - Eintracht Frankfurt 1-0 (0-0)

6 sierpnia na St. Jakob-Park odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami FC Basel a Eintrachtu Frankfurt. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Basel 1-0.

F. Frei 88'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki FC Basel.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eraya Cömerta z FC Basel, a w 33. minucie Dominika Kohra z drużyny przeciwnej.

Trener Eintrachtu Frankfurt wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gonçala Paciêncię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić André Silva. Na drugą połowę zespół Eintrachtu Frankfurt wyszedł w zmienionym składzie, za Obite'a N'Dickę wszedł Makoto Hasebe.

Trener FC Basel postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Valentina Stockera i na pole gry wprowadził napastnika Rickiego van Wolfswinkla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 67. minucie Afimico Pululu zastąpił Jaspera van der Werffa. Między 67. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Basel: Arthur Cabral, Taulant Xhaka, na ich miejsce weszli: Kemal Ademi, Yannick Marchand. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dannego Vieiry, Sebastiana Rodego zajęli: Timothy Chandler, Stefan Ilsanker.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Timothy Chandler z zespołu gości. Była to 80. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania bramkę zdobył Fabian Frei.

David Ángel Abraham
25′ Eray Ervin Cömert
Daichi Kamada
 88′ Fabian Frei
Dominik Kohr33′
66′ Valentin Stocker
Filip Kostić
87′ Taulant Xhaka
Sebastian Rode67′
80′ Arthur Mendonça Cabral
Bas Dost
67′ Afimico Pululu
Almamy Touré
67′ Jasper van der Werff
Timothy Chandler67′ 80′
Orges Bunjaku
Stefan Ilsanker67′
87′ Yannick Kevin Marchand
Gonçalo Mendes Paciencia46′
Mihailo Stevanovic

80′ Kemal Ademi

Tician Tushi

66′ Ricky van Wolfswinkel

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Basel, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.