Liga Europy. Dynamo Kijów - FC Lugano 1-1. Zespół Tomasza Kędziory odpadł

Dynamo Kijów, którego barw broni Tomasz Kędziora, nie zagra w 1/16 finału Ligi Europy. W ostatniej kolejce fazy grupowej ukraiński zespół niespodziewanie zremisował u siebie z FC Lugano 1-1 (0-1).

Przed ostatnią serią spotkań Dynamo miało jeszcze szanse na awans, ale sytuacja była bardzo trudna. Kędziora i spółka musieli przede wszystkim wygrać z FC Lugano oraz liczyć korzystny wynik spotkania FC Kopenhaga - Malmoe FF.

W 31. minucie gospodarze mieli doskonałą sytuację. Artem Besedin jednak z z kilku metrów spudłował. W końcówce pierwszej połowy Witalij Bujalski trafił do siatki rywali. Gol nie został jednak uznany, bo zawodnik Dynama był na spalonym.

Wydawało się, że na przerwę piłkarze zejdą przy wyniku 0-0. Tymczasem goście przeprowadzili składną akcję. Nicola Dalmonte idealnie dośrodkował sprzed końcowej linii, a Marco Aratore "główką" strzelił gola.

Od początku drugiej połowy ukraiński zespół ruszył do zdecydowanych ataków. Gospodarze stworzyli sobie dużo okazji, lecz razili nieskutecznością, brakowało im też szczęścia lub świetnie w bramce Lugano spisywał się David da Costa.

W 60. minucie Dynamo było bliskie wyrównania po rzucie wolnym wykonanym przez Carlosa Bonino. Technologia goal line pokazała jednak, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Chwilę później z boiska zszedł Kędziora. Trener Dynama Ołeksij Mychajłyczenko postanowił wzmocnić ofensywę i w miejsce Polaka posłał do boku pomocnika Heorhija Citaiszwilego.

W 70. minucie Da Costa w znakomitym stylu obronił strzał Wiktora Cygankowa. Ten sam zawodnik próbował zaskoczyć bramkarza gości kilka minut później. Da Costa znów stanął na wysokości zadania i sparował piłkę na rzut rożny. Podobnie było w 86. minucie, kiedy odbił futbolówkę po groźnym uderzeniu z dystansu Francisco Sola.

Gospodarze atakowali i wreszcie ich wysiłki przyniosły skutek. W doliczonym czasie gry gola na wagę remisu strzelił Cygankow. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Obie drużyny odpadły z dalszej rywalizacji.

W drugim spotkaniu grupy B Kopenhaga przegrała z Malmoe 0-1. Szwedzi i Duńczycy awansowali do 1/16 finału.

RK

Dynamo Kijów - FC Lugano 1-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Marco Aratore (45), 1-1 Wiktor Cygankow (90)

Wyniki i końcowa tabela grupy B

Liga Europy
2019-12-12 18:55 | Stadion: NSK Olimpijs'kyj | Widzów: 15774 | Arbiter: Ä. Ağayev
Linus Max Obexer67′
64′ Tomasz Kędziora
Olivier Custodio Da Costa
77′ Carlos María de Pena Bonino
Stefano Alessandro Guidotti 17′ 55′
Volodymyr Shepelev
Sandi Lovric84′
 90′ Viktor Tsygankov
Nicola Dalmonte64′
81′ Artem Besedin
Mijat Marić64′
77′ Denis Harmasz
Domen Czrnigoj84′
Mykola Shaparenko
Bálint Vécsei55′ 79′
64′ Heorhii Tsitaishvili
Mattia Bottani
81′ Francisco Sol Ortiz