Liga Europy. Dynamo Kijów - Club Brugge 1-1, dobry mecz Tomasza Kędziory

Mecze w ramach 1/16 finału Ligi Europy rozpoczęły się od starcia Dynama Kijów z Club Brugge. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1 (0-0), w pierwszej połowie wyróżniającym się na boisku zawodnikiem był polski obrońca Tomasz Kędziora.

B. Mechele 67'

Siarczyste mrozy (temperatura ma sięgać -20 stopni Celsjusza) spowodowały, że mecz rozgrywany w Kijowie został przeniesiony na wcześniejszą godzinę (17 czasu lokalnego, 16 czasu polskiego).

Belgijska ekipa do starcia przystąpi bez głównego trenera Philippe'a Clementa i kilku członków sztabu szkoleniowego (pozytywne wyniki testów na COVID-19). Brugge w tym meczu poprowadzi Rik De Mil, który, na co dzień zajmuje się klubową drużyna do lat 21.

W pierwszej połowie piłka była częściej przy nogach piłkarzy Club Brugge, ale to Dynamo Kijów stworzyło większe zagrożenie pod bramką rywali. Dwukrotnie doprowadzały do tego wrzutki Tomasza Kędziory, który podawał idealnie na głowę Witalija Bujalskiego. Ukrainiec w każdej z tych prób mylił się minimalnie.

Do trzech razy sztuka - można by zacytować w sprawie Bujalskiego. Napastnik pokazał się raz jeszcze z akcją strzałową już w drugiej połowie i tym razem umieścił piłkę w bramce. Tym razem uderzał prawą nogą, po obróceniu się przed polem karnym. Wyszedł z tego piękny "rogal" w prawą część bramki.

Z prowadzenia 1-0 goście cieszyli się tylko przez pięć minut. Goście z Brugii sprawili, że znów był remis po rzucie rożnym. Kędziora interweniował słusznie i poprawnie po prawej stronie pola karnego. Dośrodkowanie z kornera na bramkę zamienił Brandon Mechele.

Polak opuścił plac gry w 81. minucie, a w meczu nie doszło już do zmiany wyniku. Więcej sił zachowali gracze belgijskiej ekipy, ale obrona kijowian wytrzymała napór. Rewanż zaplanowany jest na 25 lutego.

Simon Mignolet
81′ Tomasz Kędziora
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Illia Zabarnyi
Odilon Kossounou
Denys Popov
Brandon Mechele  67′
90′ Vitalii Mykolenko
Federico Ricca Rostagnol32′
Serhiej Sydorczuk
Nabil Dirar70′
Viktor Tsygankov
Charles De Ketelaere
72′ Carlos María de Pena Bonino
David Chidozie Okereke69′
28′ 73′ Mykola Shaparenko
Eder Alvarez-Balanta
 62′ Vitalii Buyalskyi
Ruud Willem Vormer
81′ Artem Besedin
Ignace Van der Brempt70′
81′ Ołeksandr Karawajew
Youssouph Mamadou Badji69′
73′ Volodymyr Shepelev
Mathis Servais
72′ Gerson Leal Rodrigues Gouveia

81′ Vladyslav Supryaha