Liga Europy: Djurgardens Sztokholm - CFR 1907 Kluż 0-1 (0-0)

24 września na Tele2 Arena w Sztokholmu odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Djurgardens a CFR Kluż. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem CFR Kluż 1-0, który wywalczył awans.

Paulo Vinícius 55'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Djurgardens: Magnusowi Erikssonowi w 12. i Edwardowi Chilufi w 44. minucie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Paulo Vinícius dla drużyny CFR Kluż. Bramka padła w tej samej minucie. W 72. minucie Edward Chilufya został zmieniony przez Jonathana Ringa.

Trener Djurgardens postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Curtisa Edwardsa i na pole gry wprowadził napastnika Emira Kujovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CFR Kluż i jedną drużynie przeciwnej.

Mateo Sušić
78′ Curtis Edwards
Adrian Constantin Alexandru Păun89′
12′ Magnus Eriksson
Mihai Cătălin Bordeianu80′
Jesper Karlström
Ciprian Ioan Deac
Haris Radetinac
Damjan Đoković
90′ Fredrik Ulvestad
Billel Omrani86′
44′ 72′ Edward Chilufya
Mario Júnior Rondón Fernández90′ 90′
Tommy Vaiho
Grzegorz Sandomierski
72′ Jonathan Ring
Ovidiu Stefan Hoban90′
78′ Emir Kujović
Michaël Pereira89′
Mattias Mitku
Gabriel Debeljuh86′

Jedenastka Djurgardens zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Djurgardens, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół Djurgardens w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.