Liga Europy. Dinamo Zagrzeb wyeliminowane przez Benficę w 1/8 finału

Dinamo Zagrzeb stało przed wielką szansą awansu do ćwierćfinału Ligi Europy, ale uległo po dogrywce rewanżowego spotkania Benfice Lizbona 0-3 i odpadło z rywalizacji. W zespole z Zagrzebia grał Damian Kądzior.

W Lizbonie Benfica w regulaminowym czasie pokonała Dinamo Zagrzeb 1-0. Taki sam wynik padł w pierwszym meczu w Chorwacji, więc konieczne było dodatkowe 30 minut.

W nich wyższość 36-krotnego mistrza Portugalii nie podlegała dyskusji i skończyło się 3-0.

Polski kadrowicz Damian Kądzior grał w barwach Dinama do 75. minuty, a zastąpił go inny były piłkarz polskiej ligi Chorwat Mario Situm.

Goście od 104. minuty grali w dziesięciu, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Petar Stojanović.

Losowanie par ćwierćfinałowych w piątek.

Liga Europejska: wyniki, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: damian kądzior | Dinamo Zagrzeb | Benfica Lizbona