Liga Europy. Czeski kopciuszek przegoniony z balu przed północą

Slavia Praga przegrała z Arsenalem Londyn 0-4 w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Europy i pożegnała się z rozgrywkami. Mecz, nie bez powodu pretendujący do miana wieczornego hitu, rozczarował brakiem dramaturgii.

Zobacz zapis relacji live z meczu Slavia Praga - Arsenal Londyn

Pierwsza potyczka obu zespołów zakończyła się remisem 1-1. Arsenal za burtą? Wierzyli w to nie tylko fani Slavii, ale również ogromna część kibiców postronnych, którzy liczyli na sensację w konfrontacji kopciuszka z potentatem. Tymczasem losy awansu rozstrzygnęły się już przed przerwą.

Na przestrzeni sześciu minut londyńczycy zdobyli trzy bramki. Najpierw, po niespełna kwadransie, do siatki trafił Emile Smith-Rowe, ale jego gol nie został uznany z powodu ofsajdu. Ten sam zawodnik trzy minuty później obsłużył jednak idealnym podaniem Nicolasa Pepe i było 0-1.

Alexandre Lacazette trafia po raz pierwszy

Chwilę potem z rzutu karnego prowadzenie gości podwyższył Alexandre Lacazette, a trzeci cios zadał Bukayo Saka. Była 24. minuta spotkania. W tym momencie szanse prażan trudno było nazwać choćby iluzorycznymi. Do awansu potrzebowali bowiem aż czterech trafień.

W przerwie trener gospodarzy, Jindrich Trpisovsky, dokonał czterech zmian, ale nie przyniosło to pozytywnego efektu. Arsenal nie forsował już tempa gry, a mimo to zdołał zdobyć kolejną bramkę. W 77. minucie rewelację bieżącej edycji Ligi Europy dobił Lacazette.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W ten sposób kończy się piękny europejski sen Slavii, która wyrosła niemal na pogromcę wyspiarskich ekip. Wcześniej za burtę wyrzuciła silne zespoły Leicester City i Rangers FC.

Slavia Praga - Arsenal Londyn 0-4 (0-3)

Bramki: 0-1 Pepe (18.), 0-2 Lacazette (21. karny), 0-3 Saka (24.), 0-4 Lacazette (77.)

Bernd Leno
46′ Alexander Hartmann Bah
Calum Chambers
Tomáš Holeš
Pablo Marí Villar
David Zima
Rob Holding
46′ Jan Bořil
Emile Smith Rowe67′
Petr Sevčík
Daniel Ceballos Fernández
20′ 46′ Jakub Hromada
Granit Xhaka
Lukáš Provod
Thomas Partey79′
46′ Nicolae Claudiu Stanciu
Bukayo Saka  24′ 79′
64′ Peter Oladeji Olayinka
Nicolas Pépé  18′ 88′
71′ Jan Kuchta
Alexandre Lacazette  21′ (k.), 77′ 79′
Přemysl Kovář
James Hillson
Jan Stejskal
Mathew David Ryan
46′ Lukáš Masopust
Gabriel Teodoro Martinelli Silva79′ 82′
Abdallah Dipo Sima
Héctor Bellerín
46′ Murphy Oscar Dorley