Liga Europy: CS Petrocub Hînceşti - FK Bačka Topola 0-2 (0-1)

27 sierpnia na Stadionul Zimbru w Kiszyniowie odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Petrocubu a FK Bačka Topola. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FK Bačka Topola 2-0, który wywalczyła awans.

N. Lukić 55'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Bačka Topola w 16. minucie spotkania, gdy Saša Tomanović strzelił pierwszego gola.

W 31. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Boris Varga osłabiając tym samym zespół FK Bačka Topola. W 44. minucie Vladimir Silađi został zmieniony przez Nemanję Petrovicia. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Artiom Rozgoniuc z Petrocubu. Była to 45. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Bačka Topola.

W 53. minucie w zespole Petrocubu doszło do zmiany. Alexandru Bejan wszedł za Dana Tarasa. W 54. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Artiom Rozgoniuc osłabiając drużynę Petrocubu. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w drugiej minucie doliczonego czasu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Bačka Topola w 55. minucie spotkania, gdy Nenad Lukić zdobył z karnego drugą bramkę. Od 68 minuty boisko opuścili zawodnicy Petrocubu: Vladimir Ambros, Iaser Ţurcan, na ich miejsce weszli: Ilie Damaşcan, Victor Bogaciuc. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Borka Duronjicia, Đura Zeca zajęli: Mihajlo Banjac, Vasilije Đurić.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Mihajlowi Banjacowi z drużyny FK Bačka Topola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Filip Babić
68′ Iaser Ţurcan
Dajan Ponjević
68′ Vladimir Ambros
Borko Duronjić74′
45′ 54′ Artiom Rozgoniuc
Dejan Milićević
53′ Dan Taras
Vladimir Silađi44′
Sergiu Plătică
Đuro Zec90′
Denis Guțul
Nemanja Jorgić
68′ Victor Bogaciuc
Bojan Balaž
Ştefan Efros
Nemanja Petrović44′
Maxim Potirniche
Mihajlo Banjac74′ 75′
53′ Alexandru Bejan
Damjan Dostanic
68′ Ilie Damaşcan
Vasilije Đurić90′
Vadim Gulceac
Jug Stanojev

Zespół Petrocubu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce i jednej czerwonej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.