Liga Europy: Besiktas Stambuł - Rio Ave FC 1-1 (1-0,1-1) rzuty karne 2-4

24 września na Vodafone Park w Stambule odbył się mecz rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Besiktasu a Rio Ave. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rio Ave, który wywalczyło awans wygrywając serię rzutów karnych 4-2.

Bruno Moreira 85'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Besiktasu w 15. minucie spotkania, gdy Güven Yalçın zdobył pierwszą bramkę.

W 19. minucie kartką został ukarany Oguzhan Ozyakup, piłkarz Besiktasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Besiktasu.

W 47. minucie kartkę obejrzał Filipe Augusto z Rio Ave. W 64. minucie Güven Yalçın został zmieniony przez Cyle'a Larina.

Między 69. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Rio Ave: Lucas Piazón, Ivo Pinto, Tarantini, na ich miejsce weszli: Diego Lopes, Nikola Jambor, Ryotaro Meshino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adema Ljajicia, Tylera Boyda zajęli: Bernard Mensah, Gokhan Tore. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiego Montera z Besiktasu, a w 74. minucie Tarantini z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Rio Ave w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie Bruno Moreira wyrównał wynik meczu.

W 88. minucie regulaminowego czasu gry arbiter ukarał kartką Francisca Geraldesa, zawodnika gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Paweł Kieszek
72′ Francisco Javier Montero Rubio
Toni Borevković
Welinton Souza Silva
Aderllan Leandro de Jesus Santos120′
Rıdvan Yılmaz
Ivo Daniel Ferreira Mendonça Pinto79′
101′ Jeremain Lens
Matheus Reis de Lima
72′ Adem Ljajić
Filipe Augusto Carvalho Souza47′
19′ Oguzhan Ozyakup
Francisco Oliveira Geraldes88′ 97′
Dorukhan Toköz
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini74′ 79′
98′ Necip Uysal
Carlos Manuel Cardoso Mané
84′ Tyler Boyd
Gustavo Lucas Domingues Piazón69′
 15′ 64′ Güven Yalçın
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira  85′ 117′
Ersin Destanoğlu
Leonardo da Silva Vieira
Domagoj Vida
Pedro Miguel Gaspar Amaral
72′ 116′ Bernard Mensah
Nelson Monte
84′ Gokhan Tore
Nikola Jambor79′
Kartal Kayra Yılmaz
Diego Lopes69′
101′ Ajdin Hasić
Ryotaro Meshino79′
64′ 116′ Cyle Larin
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho97′

W 97. minucie Francisco Geraldes został zmieniony przez Gabrielzinha, co miało wzmocnić drużynę Rio Ave. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeremaina Lensa na Ajdina Hasicia. W 98. minucie sędzia przyznał kartkę Necipowi Uysalowi z jedenastki gospodarzy.

Od 116. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrał zespół gości. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 2-4. Największymi pechowcami okazali się: Welinton, Cyle Larin, którzy nie wykorzystali karnych.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po pięć żółtych kartek.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.