Liga Europy. Arsenal Londyn - Standard Liege 4-0 w meczu grupy F

W starciu 2. kolejki Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 3 października, jedenastka Arsenal FC wysoko wygrała ze Standardem Liege 4-0 (3-0).

Arsenal jest w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europy nie do zatrzymania. Po wygranej w pierwszej kolejce z Eintrachtem Frankfurt 3-0, tym razem podopieczni Unaia Emery'ego gładko rozprawili się ze Standardem Liege, zwyciężając 4-0.

Bezbramkowy wynik utrzymywał się tylko do 14. minuty. Już 120 sekund później Arsenal prowadził 2-0, po dublecie, który skompletował Gabriel Martinelli. 18-letni Brazylijczyk najpierw pokonał golkipera rywali strzałem głową, a drugiego gola zdobył po krótkim "tańcu" z piłką i uderzeniu prawą nogą z pola karnego.

Wynik podwyższył jeszcze przed przerwą Joseph Willock, dobijając zblokowany przez defensywę strzał jednego z partnerów.

Ostatnie słowo należało co Daniego Ceballosa, który w widowiskowy sposób posłał piłkę do siatki z najbliższej odległości, zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach "Kanonierów". 4-0 to najniższy wymiar kary, dla bezradnej w starciu z Arsenalem ekipy Standardu Liege.

W drugim meczu grupy F Eintrach Frankfur pokonał 1-0 Vitorię Guimaraes.

Liga Europy - zobaczy sytuację w grupie F

Liga Europejska
2019-10-03 21:00 | Stadion: Emirates Stadium | Widzów: 58725 | Arbiter: S. Schärer
Vanja Milinković Savić
86′ Héctor Bellerín
Mërgim Vojvoda86′
 57′ Daniel Ceballos Fernández
Samuel Bastien
66′ Ainsley Maitland-Niles
Aleksandar Boljević58′
Lucas Torreira Di Pascua
Gojko Cimirot
 22′ 74′ Joseph Willock
Maxime Lestienne80′
 13′, 16′ Gabriel Teodoro Martinelli Silva
Paul-José M'Poku Ebunge41′
79′ Reiss Nelson
Dimitri Lavalée
74′ Mattéo Guendouzi Olié
Selim Amallah80′
Granit Xhaka
Mehdi Carcela-Gonzalez58′
79′ Pierre-Emerick Aubameyang