Liga Europy: APOEL Nikozja - HŠK Zrinjski Mostar 2-2 (2-1,2-2) rzuty karne 4-2

24 września na Neo GSP w Nikozji odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Nikozji a Zrinjskiego Mostara. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zrinjskiego Mostara, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 4-2.

N. Bilbija 69'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Josip Ivančić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zrinjskiego Mostara , zdobywając bramkę w 11. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 14. minucie bramkę wyrównującą zdobył Omer Atzili.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nikozji w 26. minucie spotkania, gdy Atdhe Nuhiu strzelił drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie Tomislav Barbarić został zastąpiony przez Almira Bekicia. W 64. minucie Ghayas Zahid został zmieniony przez Mike Jensena, co miało wzmocnić jedenastkę Nikozji. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dinka Treboticia na Damira Zlomislicia.

Zawodnicy Zrinjskiego Mostara w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 69. minucie Nemanja Bilbija wyrównał wynik meczu. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 73. minucie Dieumerci Ndongala został zmieniony przez Moussę Al Tamari, a za Anuara Tuhamiego wszedł na boisko Marius Lundemo, co miało wzmocnić jedenastkę Nikozji. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josipa Ivančicia na Miljana Govedaricę. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Anuar Tuhami z Nikozji. Była to 77. minuta meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Ivan Enin
77′ 86′ Anuar Mohamed Tuhami
Miloš Filipović
64′ Ghayas Zahid
Ognjen Todorović
 14′ 101′ Omer Atzili
Dinko Trebotić66′
73′ Dieumerci Ndongala
Nemanja Bilbija  69′ 115′
 26′ 93′ 98′ Atdhe Nuhiu
Rijad Sadiku105′ 116′
73′ Moussa Al Tamari
Miljan Govedarica76′
64′ Mike Jensen
Damir Zlomislić66′ 96′
86′ Marius Lundemo
Petar Kunić
98′ Ben Sahar
Anes Mašić

Między 93. a 101. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 98. minucie w drużynie Nikozji doszło do zmiany. Ben Sahar wszedł za Atdhe Nuhiu.

Po chwili trener Zrinjskiego Mostara postanowił bronić wyniku. W 105. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Josipa Čorlukę wszedł Rijad Sadiku, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Zrinjski Mostar: Nemani Bilbii w 115. i Rijadowi Sadiku w 116. minucie.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek drużyna Nikozji pokonała zawodników Zrinjskiego Mostara 4-2. Swoją drużynę pogrążyli Luis Ibáñez, Nemanja Bilbija, którzy nie wykorzystali karnych. Więcej szczęścia miał Omer Atzili z zespołu Nikozji, który nie wykorzystał jedenastki, a mimo to jego drużyna wygrała.

Przewaga jedenastki Nikozji w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.