Liga Europy: Alashkert FC - FK Renova 0-1 (0-0)

27 sierpnia na Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht w Erywaniu odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Alashkertu a Renovej. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Renovej 1-0, który wywalczyła awans.

Liga Europy
2020-08-27 18:00 | Stadion: Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht | Arbiter: N. Walsh
Alashkert FC
FK Renova
0
1
N. Mishkovski 58'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Renovej zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Alashkertu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Remzifaika Selmaniego z Renovej, a w 45. minucie Wangu Batistę z drużyny przeciwnej.

W 54. minucie kartkę otrzymał Artak Grigoryan z drużyny gospodarzy.

Jedynego gola meczu strzelił Nenad Mishkovski dla zespołu Renovej. Bramka padła w tej samej minucie. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Shefit Shefiti, zawodnik Renovej.

W 61. minucie Perdigão został zastąpiony przez Pape'a Camarę. W 63. minucie Remzifaik Selmani został zmieniony przez Filipa Stojchevskiego, a za Emrana Ramadaniego wszedł na boisko Alen Jasharovski, co miało wzmocnić jedenastkę Renovej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tiaga Cametę na Agwana Papikjana. Między 78. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Alashkertu i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Alashkertu postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Artaka Grigoryana i na pole gry wprowadził napastnika Nikitę Tankova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 86. minucie w drużynie Renovej doszło do zmiany. Artan Veliu wszedł za Argjenta Gafuriego.

Hadis Velii
67′ Tiago Coelho Andrade
Argjent Gafuri86′
45′ Wangu Batista Gome
Alush Gavazaj
79′ Thiago Galvão da Silva
Emran Ramadani71′
54′ 80′ Artak Grigoryan
Burim Sadiki78′
61′ Jeferson Fernandes Macedo
Remzifaik Selmani41′ 63′
78′ Aleksandar Glišić
Shefit Shefiti61′
Gor Manukjan
Valon Neziri
Gagik Daghbashyan
Festim Ebibi
61′ Pape Abdou Camara
Altin Sefo
David Davidyan
Jasir Selmani
Rumyan Hovsepyan
Filip Stojchevski63′
67′ Agwan Papikjan
Alen Jasharovski71′
80′ Nikita Tankov
Artan Veliu86′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej trzy. Zawodnicy Renovej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.