Reklama

Reklama

Liga Europy: Aberdeen FC - NSÍ Runavík 6-0 (2-0)

27 sierpnia na Pittodrie Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Aberdeen a NSÍ Runavík. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Aberdeen 6-0, który wywalczył awans.

27 sierpnia na Pittodrie Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Aberdeen  a NSÍ Runavík. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Aberdeen 6-0, który wywalczył awans.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka Aberdeen zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny NSÍ Runavík była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jóhanowi Davidsenowi z NSÍ Runavík. Była to 33. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Aberdeen w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie bramkę zdobył Lewis Ferguson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aberdeen w 42. minucie spotkania, gdy Curtis Main zdobył drugą bramkę.

Reklama

Drugą połowę zespół Aberdeen rozpoczął w zmienionym składzie, za Curtisa Maina wszedł Ryan Hedges.

Niedługo później Ryan Hedges wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aberdeen, strzelając kolejnego gola w 49. minucie starcia. W 59. minucie Bárður Jógvansson-Hansen został zmieniony przez Jákupa Jakobsena.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ryan Hedges z Aberdeen.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie wynik na 5-0 podwyższył Jonny Hayes.

W 70. minucie Mórits Mortensen został zmieniony przez Steffana Abrahamssona, co miało wzmocnić drużynę NSÍ Runavík. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marleya Watkinsa na Bruce'a Andersona w 73. minucie oraz Scotta Wrighta na Nialla McGinna w tej samej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aberdeen w 86. minucie spotkania, gdy Ryan Hedges strzelił z karnego szóstego gola. W 88. minucie kartkę dostał Oddur Árnason, piłkarz NSÍ Runavík.

W tej samej minucie w zespole NSÍ Runavík doszło do zmiany. Aron Knudsen wszedł za Salmundura Becha. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 6-0.

Jedenastka Aberdeen była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom NSÍ Runavík przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL