Liga Europy: Aberdeen FC - NSÍ Runavík 6-0 (2-0)

27 sierpnia na Pittodrie Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Aberdeen a NSÍ Runavík. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Aberdeen 6-0, który wywalczył awans.

J. Hayes 63'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka Aberdeen zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny NSÍ Runavík była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jóhanowi Davidsenowi z NSÍ Runavík. Była to 33. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Aberdeen w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie bramkę zdobył Lewis Ferguson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aberdeen w 42. minucie spotkania, gdy Curtis Main zdobył drugą bramkę.

Drugą połowę zespół Aberdeen rozpoczął w zmienionym składzie, za Curtisa Maina wszedł Ryan Hedges.

Niedługo później Ryan Hedges wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aberdeen, strzelając kolejnego gola w 49. minucie starcia. W 59. minucie Bárður Jógvansson-Hansen został zmieniony przez Jákupa Jakobsena.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ryan Hedges z Aberdeen.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie wynik na 5-0 podwyższył Jonny Hayes.

W 70. minucie Mórits Mortensen został zmieniony przez Steffana Abrahamssona, co miało wzmocnić drużynę NSÍ Runavík. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marleya Watkinsa na Bruce'a Andersona w 73. minucie oraz Scotta Wrighta na Nialla McGinna w tej samej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aberdeen w 86. minucie spotkania, gdy Ryan Hedges strzelił z karnego szóstego gola. W 88. minucie kartkę dostał Oddur Árnason, piłkarz NSÍ Runavík.

W tej samej minucie w zespole NSÍ Runavík doszło do zmiany. Aron Knudsen wszedł za Salmundura Becha. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 6-0.

Jóhan Troest Davidsen33′
 36′ Lewis Ferguson
Bárður Jógvansson-Hansen59′
 63′ Jonny Hayes
Rógvi Egilstoft Nielsen
73′ Marley Watkins
Petur Knudsen
 42′ 46′ Curtis Main
Mórits Heini Mortensen70′
82′ Scott Wright
Jann Martin Mortensen
46′  49′, 59′, 86′ (k.) Ryan Hedges
Pætur Turiðarson Skipanes
82′ Niall McGinn
Steffan Abrahamsson Løkin70′
73′ Bruce Anderson
Búi Egilsson

Jedenastka Aberdeen była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom NSÍ Runavík przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.