Liga Europy: Aarhus Gymnastikforening - FC Honka 5-2 (3-1)

27 sierpnia na Ceres Park & Arena w Århus odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Aarhusu a FC Honka. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Aarhusu 5-2, który wywalczył awans.

Lucas Kaufmann 64'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aarhusu w 21. minucie spotkania, gdy Frederik Beyer zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Aarhusu, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Mortensen.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 35. minucie bramkę kontaktową zdobył Borjas Martín.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Casperowi Højerowi z jedenastki gospodarzy. Była to 44. minuta meczu.

W drugiej minucie doliczonego czasu swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Patrick Mortensen z Aarhusu.

W 56. minucie kartkę otrzymał Gift Links z Aarhusu.

Zawodnicy FC Honka odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie kontaktowego gola dla piłkarzy FC Honka strzelił Lucas Kaufmann.

Trener FC Honka postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Henriego Aalto i na pole gry wprowadził napastnika Macoumbę Kandjego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 70. minucie Jón Thorsteinsson zastąpił Sørena Tengstedta. W 78. minucie Gift Links został zmieniony przez Milana Jevtovicia, a za Brora Blumego wszedł na boisko Benjamin Hvidt, co miało wzmocnić jedenastkę Aarhusu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Borjasa Martína na Arlinda Sejdiu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 4-2 podwyższył Patrick Olsen.

Prawie natychmiast Søren Tengstedt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aarhusu, zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-2.

Timothy Murray
 21′ Frederik Beyer Tingager
Henri Aalto69′
Sebastian Lund Hausner
Dani Hatakka
44′ Casper Højer Nielsen
Robert Ivanov
Alexander Munksgaard Nielsen
Jonas Levanen
86′ Bror Emil Blume Jensen
Javi Hervas
56′ 78′ Gift Links
Lucas Paz Kaufmann  64′
 90′ Patrick Haakon Olsen
Konsta Rasimus
Nicolai Søberg Poulsen
Jerry Voutilainen
70′ Jón Dagur Thorsteinsson
Jean-Marie Dongou
 29′, 45′ (k.) Patrick Mortensen
Tapio Heikkila
78′ Milan Jevtović
Duarte Tammilehto
86′ Benjamin Steenfeldt Hvidt
Elmo Heinonen
Nicklas Helenius Jensen
Macoumba Kandji69′
70′  90′ Søren Tengstedt
Arlind Sejdiu79′

Zespół Aarhusu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników FC Honka żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Drużyna Aarhusu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.