Liga Europejska: Zoria Ługańsk - Buducnost Podgorica 1-0 (1-0)

1 sierpnia na Slavutych-Arena w Zaporożu odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Zorii a Buducnostu. Mecz zakończył się zwycięstwem Zorii 1-0. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła drużyna Zorii tylko 3-1, więc awans wywalczył zespół Zorii. Na stadionie zasiadło 6 158 widzów.

A. Gromov 32'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Zorii.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Buducnost: Nikoli Đurić w 24. i Luce Mirković w 26. minucie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Artem Gromov dla drużyny Zorii. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Nikola Đurić z Buducnostu w 33. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 24. minucie. W 34. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Petarowi Grbiciowi, zawodnikowi gości. W tej samej minucie arbiter wyrzucił z boiska Draška Bożovicia z Buducnostu.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Buducnostu doszło do zmiany. Bojan Roganović wszedł za Mihaila Perovicia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zorii.

W 53. minucie Petar Grbić został zmieniony przez Miloša Raičkovicia. W drugiej połowie nie padły gole.

Nikola Đurić24′ 33′
64′ Oleksandr Tymchyk
Petar Grbić34′ 53′
 32′ 61′ Artem Gromov
Miloš Mijić
68′ Vladyslav Kochergin
Miloš Raičković53′
68′ Ihor Czajkowski
Miloš Vučić
64′ Mikita Kamenjuka
Petar Vukčević
Bogdan Mykhaylichenko
Dejan Zarubica75′
61′ Vladyslav Kabaev
Ivan Bojović

Zespół Zorii był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Zorii żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte i dwie czerwone.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.