Liga Europejska: Yeni Malatya Spor Kulübü - NK Olimpija Ljubljana 2-2 (1-1)

25 lipca na Yei Malatya Stadyumu odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Yeni Malatya i Olimpii Ljubljanej. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 9 146 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 19:00 | Stadion: Yeni Malatya Stadyumu | Widzów: 9146 | Arbiter: João Pedro Pinheiro
S. Savić 74'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Ljubljanej w 13. minucie spotkania, gdy Ante Vukušić strzelił pierwszego gola.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Arturo Mina.

W 26. minucie arbiter wręczył kartkę Endriemu Çekiçiemu z Olimpii Ljubljanej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie kartką został ukarany Arturo Mina, zawodnik gospodarzy. W 62. minucie Nuri Aydin zastąpił Ahmeda Ildıza.

W 64. minucie w jedenastce Yeni Malatya doszło do zmiany. Guilherme wszedł za Mitchella Donalda. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Frank Bagnack z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yeni Malatya w 66. minucie spotkania, gdy Adis Jahović strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 70. minucie w jedenastce Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Marko Putinčanin wszedł za Gorana Brkicia.

W następstwie utraty gola trener Olimpii Ljubljanej postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Asmira Suljicia i na pole gry wprowadził napastnika Lukę Menalę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Jedenastka Yeni Malatya krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Stefan Savić. W 75. minucie Moryké Fofana został zmieniony przez Berka Yıldıza, co miało wzmocnić jedenastkę Yeni Malatya. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ante Vukušicia na Harisa Kadricia w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania.

Minus trzy minuty później kartkę dostał Guilherme, zawodnik Yeni Malatya. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Miral Samardžić
 20′ 53′ Arturo Rafael Mina Meza
Goran Brkić70′
62′ Nuri Fatih Aydin
Endri Çekiçi26′
64′ Mitchell Glenn Donald
Stefan Savić  74′
Murat Yıldırım
Asmir Suljić73′
Thievy Guivane Bifouma Koulossa
Tomislav Tomić
75′ Moryké Fofana
Mario Jurčevič
 66′ (k.) Adis Jahović
Denis Šme
64′ 90′ Costa Marques Guilherme
Marko Putinčanin70′
62′ Ahmed Ildız
Vitja Valenčič
Eren Tozlu
Haris Kadrić90′
75′ Berk Yıldız
Luka Menalo73′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.