Liga Europejska: VMFD Żalgiris Wilno - Honved Budapeszt 1-1 (1-0)

18 lipca na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Żalgiris a Honvedu Budapeszt. Mecz zakończył się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 3-1, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 3 725 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 19:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Widzów: 3725 | Arbiter: R. Saggi
VMFD Żalgiris Wilno
Honved Budapeszt
1
1
L. Antal 18'
D. Kamber 62'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Honvedu Budapeszt.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia pokazał kartkę Víctorowi Pérezowi z Żalgiris.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Żalgiris w 18. minucie spotkania, gdy Liviu Antal zdobył pierwszą bramkę. W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Tonćiemu Kukočowi-Petraelli, zawodnikowi Honvedu Budapeszt.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Żalgiris.

W 49. minucie sędzia ukarał kartką Dávida Kálnokiego-Kisa, piłkarza gości. W 57. minucie Dávid Kálnoki-Kis został zmieniony przez Eke Uzomę.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę obejrzał Rolandas Baravykas z drużyny gospodarzy.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 44 minuty, jednak jedenastka Honvedu Budapeszt doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Djordje Kamber. W 66. minucie Marko Tomić został zmieniony przez Matasa Vareikę, co miało wzmocnić drużynę Żalgiris. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tidjaniego Moutariego na Vladyslava Kulacha.

W 73. minucie kartkę dostał Dániel Gazdag, zawodnik Honvedu Budapeszt. Trener Honvedu Budapeszt postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Barnę Kesztyűsa i na pole gry wprowadził napastnika Márka Hegedűsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W samej końcówce spotkania w zespole Żalgiris doszło do zmiany. Domantas Šimkus wszedł za Rolandasa Baravykasa.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Rubi Levkovic
61′ 89′ Rolandas Baravykas
Tonći Kukoč-Petraello20′
10′ Victor Perez Alonso
Ivan Lovrić
66′ Marko Tomić
Bence Zoltán Banó-Szabó
Modestas Vorobjovas
Dániel Gazdag73′
 18′ Liviu Antal
Eke Uzoma57′
89′ Domantas Šimkus
Dominik Cipf
Simonas Urbys
Márk Hegedűs78′
Karolis Uzėla
Vladyslav Kulach70′
66′ Matas Vareika
Daniel Lukacs

Przewaga drużyny Żalgiris w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Żalgiris, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedenastka Żalgiris w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.