Liga Europejska: Vitoria Guimaraes SC - FK Ventspils 6-0 (1-0)

14 sierpnia na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Vitorii a FK Ventspils. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vitorii 6-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 3-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 12 741 widzów.

Liga Europy
2019-08-14 18:00 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 12741 | Arbiter: H. Meler
Pêpê Rodrigues 86'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Vitorii.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Joseph Amoah został zastąpiony przez André Almeidę.

W 26. minucie kartkę dostał Hélio Baptista, zawodnik FK Ventspils.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitorii w 28. minucie spotkania, gdy Davidson zdobył pierwszą bramkę. W 35. minucie w zespole FK Ventspils doszło do zmiany. Kaspars Svarups wszedł za Ingarsa Sarmisa.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter wręczył kartkę Falaye Sacce z jedenastki gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vitorii.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Vitorii, strzelając kolejnego gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Rochinha.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Ventspils: Jeanowi Alcenatowi w 49. i Rashidowi Obuobiemu w 54. minucie.

W 58. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rochinha z Vitorii. W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Almoatasembellaha Mohameda z Vitorii, a w 74. minucie Abdoula-Gafara Mamaha z drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 79. minucie wynik na 4-0 podwyższył João Carlos.

Prawie natychmiast João Pedro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitorii, strzelając kolejnego gola w 80. minucie starcia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Pêpê Rodrigues.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-0.

Abdoul-Gafar Mamah74′
45′ Falaye Sacko
Hélio Monteiro Batista26′
Edmond Fayçal Tapsoba
Giorgi Mtchedlishvili Jr.
61′ Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
Rashid Abdul Obuobi54′ 58′
7′ Joseph Amoah
Guga Palavandishvili
 86′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Ingars Sarmis Stuglis35′
 48′, 58′ Diogo Filipe Costa Rocha
Aiyegun Tosin
 28′ 76′ Davidson da Luz Pereira
Lucas Villela Rezende
63′ Alexandre Xavier Pereira Guedes
Jevgeņijs Kazačoks
7′ Domingos André Ribeiro Almeida
Eduards Tīdenbergs
76′  79′ João Carlos Vilaça Teixeira
Daniils Ulimbaševs58′
63′  80′ João Pedro Sousa Silva
Kaspars Svarups35′

Jedenastka Vitorii była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej trzy. Piłkarze Vitorii obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.