Liga Europejska: Vitoria Guimaraes SC - AS la Jeunesse d'Esch 4-0 (1-0)

1 sierpnia na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Vitorii a Jeunesse Esch. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vitorii 4-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans. Spotkanie obejrzało 16 352 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 21:00 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 16352 | Arbiter: V. Meshkov
João Carlos Teixeira 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Vitorii.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Edmond Tapsoba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitorii, strzelając gola w 14. minucie starcia.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Rafie z jedenastki gospodarzy. Była to 43. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vitorii.

W 60. minucie za Almoatasembellaha Mohameda wszedł João Carlos.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitorii w 63. minucie spotkania, gdy Alexandre Guedes zdobył drugą bramkę. Między 68. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Jeunesse Esch: Luca Duriatti, Valentin Kouamé, Mehmet Arslan, na ich miejsce weszli: David Soares, Almir Klica, Andrea Deidda. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rochinhy, Alexandre'a Guedesa zajęli: João Correia, João Pedro.

W 88. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Edmond Tapsoba z Vitorii.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry zmusił do kapitulacji bramkarza João Carlos.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Emmanuel Lapierre
43′ Luís Rafael Soares Alves
Halim Medy Meddour
 14′, 88′ (k.) Edmond Fayçal Tapsoba
Arsène Menèssou Gbougnon
60′ Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
Johannes Steinbach
Joseph Amoah
Mehmet Arslan76′
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Luca Duriatti68′
71′ Diogo Filipe Costa Rocha
Valentin Sagbo Kouamé68′
Davidson da Luz Pereira
Yannick Makota Ngalle
 63′ 83′ Alexandre Xavier Pereira Guedes
Brandon Soares Rosa
60′  90′ João Carlos Vilaça Teixeira
David Soares De Sousa68′
71′ João Pedro Araújo Correia
Andrea Deidda76′
83′ João Pedro Sousa Silva
Almir Klica68′

Drużyna Jeunesse Esch zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Jeunesse Esch żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.