Liga Europejska: VfL Wolfsburg - Szachtar Donieck 1-2 (0-1)

W starciu rozgrywek Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 12 marca, zespół Vfl Wolfsburg przegrał z Szachtarem 1-2 (0-1). Mecz odbył się na VOLKSWAGEN ARENA.

Marcos Antonio 73'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Júnior Moraes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szachtaru , strzelając gola w 16. minucie pojedynku.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Woutowi Weghorstowi z drużyny gospodarzy (”Wilki”). Była to 18. minuta spotkania. W 22. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości. W drugiej minucie doliczonego czasu karnego dla Wilki nie wykorzystał Wout Weghorst strzelając obok bramki.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Szachtaru.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 32 minuty, jednak jedenastka Vfl Wolfsburg doprowadziła do remisu. Gola strzelił John Brooks. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Josip Brekalo.

W 56. minucie kartkę obejrzał Renato Steffen z ”Wilków”. Po chwili trener Szachtaru postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Wiktora Kowalenkę. Na boisko wszedł Maycon, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 68. minucie za Ismailya wszedł Davit Khocholava.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany John Brooks, zawodnik gospodarzy. W następstwie utraty gola trener Vfl Wolfsburg postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Xavera Schlagera i na pole gry wprowadził napastnika João Victora, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szachtaru w 73. minucie spotkania, gdy Marcos Antonio zdobył drugą bramkę. W 80. minucie Admir Mehmedi został zmieniony przez Daniela Ginczka, co miało wzmocnić drużynę ”Wilków”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Taisona na Jewhena Konopliankę.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Andrij Pjatow
 48′ 71′ John Brooks
Mykola Matvienko
80′ Admir Mehmedi
Wiktor Kowalenko 22′ (k.) 66′
Josip Brekalo
Mateus Cardoso Lemos Martins
Maximilian Arnold
Alan Patrick Lourenço
73′ Xaver Schlager
Marcos Antonio Silva Santos  73′
56′ Renato Steffen
. Taison88′
45′ (k.) 18′ Wout Weghorst
Jewhen Konoplianka88′
80′ Daniel Ginczek
. Marlos
73′ João Victor Santos Sa
Danylo Sikan

Zespół ”Wilków” zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Vfl Wolfsburg pokazał trzy żółte.

Jedenastka Vfl Wolfsburg w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.