Liga Europejska: Valletta FC - FK Astana 0-4 (0-2)

15 sierpnia na Ta'qali National Stadium w Ta'qaliem odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Valletta FC a Astany. Mecz zakończył się zwycięstwem Astany 4-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 5-1, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 595 widzów.

Liga Europy
2019-08-15 20:00 | Stadion: Ta'Qali National Stadium | Widzów: 595 | Arbiter: S. Klossner
M. Tomasov 37',89'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Astany.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Astany w 25. minucie spotkania, gdy Roman Murtazajew zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Valletta FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Marin Tomasov. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Enmy'emu Peñie z Valletta FC. Była to 45. minuta meczu.

W 54. minucie Joseph Zerafa został zastąpiony przez Eslita Salę. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Valletta FC: Kevinowi Tulimieriemu w 56. i Eslitowi Sali w 58. minucie.

W 62. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Nicholas Pulis, Shaun Dimech, a na ich miejsce weszli Kevin Tulimieri, Matteo Piciollo. Po chwili trener Astany postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rúnara Sigurjónssona wszedł Žarko Tomasević, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Roman Murtazajew wywołał eksplozję radości wśród kibiców Astany, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie Marin Tomasov ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-4.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Antonio Rukavina
54′ Joseph Zerafa
Luka Šimunović
Rowen Muscat
Iwan Majewski
Douglas Ricardo Packer
Serikżan Mużikow76′
45′ Enmy Manuel Peña Beltre
Rúnar Már Sigurjónsson68′
Mario Fontanella
Dmitrij Szomko80′
Yuri de Jesus Messias
Marin Tomasov  37′, 89′
62′ Matteo Piciollo
Roman Murtazajew  25′, 68′
56′ 62′ Kevin Tulimieri
Dorin Rotariu
Anson Saliba
Alexandr Mokin
62′ Shaun Dimech
Abzał Biejsiebiekow80′
Jeremy Micallef
Jurij Łogwinienko
Kyrian Nwoko
Žarko Tomasević68′
54′ 58′ Eslit Sala
Yuriy Pertsukh
Ryan Tonna
Didar Żałmukan
62′ Nicholas Pulis
Rangelo Janga76′

Drużyna Astany była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników Astany żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.