Liga Europejska: Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv - Səbail FK 3-2 (1-0)

18 lipca na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami CS Universitatea a Səbail FK. Starcie zakończyło się zwycięstwem CS Universitatea 3-2. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężył zespół CS Universitatea tylko 3-2, więc awans wywalczyła drużyna CS Universitatea. Na stadionie zasiadło 15 763 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 18:00 | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco | Widzów: 15763 | Arbiter: H. Jónasson
D. Duventru 69'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu CS Universitatea.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze CS Universitatea otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Alexandru Cicâldău.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CS Universitatea.

Drużyna Səbail FK ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Bogdan Vătăjelu.

W 57. minucie Alexandru Cicâldău został zastąpiony przez Antoniego Ivanova. W 58. minucie boisko opuścili piłkarze Səbail FK: Dylan Duventru-Huret, Fəhmin Muradbəyli, a na ich miejsce weszli Mirabdulla Abbasov, Bilal Hamdi.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie gola kontaktowego strzelił Ağabala Ramazanov. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 69. minucie Dylan Duventru-Huret wyrównał wynik meczu.

Chwilę później trener CS Universitatea postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Kamera Qakę. Na boisko wszedł Vasile Constantin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie Renato Kelić został zmieniony przez Florina Gardosa, co miało wzmocnić drużynę CS Universitatea. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ürfana Abbasova na Eltuna Yaqublu w 87. minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Səbail FK: Elvinowi Yunuszadəemu w 79. i Ağabali Ramazanov w 85. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół CS Universitatea przyniosły efekt bramkowy. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Carlos Fortes.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Erico Constantino da Silva
 54′ Bogdan Ilie Vătăjelu
Elvin Yunuszadə79′
76′ Renato Kelić
Vüqar Bəybalayev
Ivan Martic
Eugeniu Cociuc
Cristi Marian Bărbuț
Bilal Hamdi58′
 28′ 57′ Alexandru Cicâldău
Rahid Əmirquliyev
Alexandru Mateiu
Şəhriyar Rəhimov
70′ Kamer Adem Qaka
Mirabdulla Abbasov58′
 90′ Carlos Manuel Santos Fortes
Michael Essien
76′ Florin Gardos
Turan Manafov
70′ Vasile Nicolae Constantin
Fəhmin Muradbəyli58′
57′ Antoni Valeri Ivanov
Mirsahib Abbasov
Mihai Alexandru Roman
Dylan Ludovic Duventru-Huret58′  69′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Səbail FK przyznał dwie żółte.