Liga Europejska: Ungmen. Stj. Gardabaer - RCD Espanyol Barcelona 1-3 (0-1)

1 sierpnia na Samsung völlurinn w Garðabær odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Gardabaer a Espanyolu Barcelona. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Espanyolu Barcelona 3-1. Ponieważ w pierwszym meczu także wygrała ta drużyna 4-0, więc to ona wywalczyła awans. Pojedynek obejrzało 1 020 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 21:15 | Stadion: Samsung völlurinn | Widzów: 1020 | Arbiter: D. Muntean
F. Ferreyra 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Espanyolu Barcelona.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie Adrià Pedrosa dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Espanyolu Barcelona.

Zespół Gardabaer ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Borja Iglesias. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po godzinie gry kartkę dostał Víctor Sánchez z zespołu gości. W 65. minucie Víctor Sánchez został zmieniony przez Iturraspego. Między 65. a 70. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gardabaer: Hilmar Halldórsson, Þorri Rúnarsson, Thorsteinn Ragnarsson, na ich miejsce weszli: Nimo Gribenco, Baldur Sigurðsson, Gudmundur Hafsteinsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bori Iglesias, Adrii Pedrosy zajęli: Wu Lei, Javi Puado.

W 78. minucie arbiter pokazał kartkę Eyjólfurowi Hédinssonowi, piłkarzowi Gardabaer.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Espanyolu Barcelona w 78. minucie spotkania, gdy Facundo Ferreyra strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Mimo że drużyna Gardabaer nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 56 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 87. minucie gola pocieszenia strzelił Baldur Sigurðsson.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Óscar Melendo Jiménez
78′ Eyjólfur Hédinsson
Marc Roca Junqué
69′ Þorsteinn Már Ragnarsson
Víctor Sánchez Mata60′ 65′
69′ Þorri Geir Rúnarsson
Facundo Ferreyra  78′
65′ Hilmar Árni Halldórsson
Sergi Darder Moll
69′  87′ Baldur Sigurðsson
Esteban Granero
65′ Nimo Gribenco
Ander Iturraspe Derteano65′
Guðjón Baldvinsson
Javier Puado Díaz70′
69′ Guðmundur Steinn Hafsteinsson
Lei Wu65′

Jedenastka Espanyolu Barcelona zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Gardabaer.

Drużyna Espanyolu Barcelona zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.