Liga Europejska: Torino FC - Debreceni VSC 3-0 (2-0)

W meczu rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, jedenastka Torino FC wygrała z VSC Debreczyn 3-0 (2-0). Mecz na Stadio Giuseppe Moccagatta w Alessandrii obejrzało 4 376 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 21:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 4376 | Arbiter: J. Maae
S. Zaza 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Torino FC w 20. minucie spotkania, gdy Andrea Belotti zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kevinowi Vardze z VSC Debreczyn. Była to 28. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Cristian Ansaldi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Torino FC, strzelając kolejnego gola w 42. minucie starcia.

Na drugą połowę drużyna VSC Debreczyn wyszła w zmienionym składzie, za Dániela Zsóriego wszedł Haruna Zambuk. W 53. minucie kartką został ukarany Bence Pávkovics, zawodnik VSC Debreczyn.

W 74. minucie za Ákosa Kinyika wszedł Erik Kusnyír. W 82. minucie arbiter wręczył kartkę Simone Zazie z zespołu Torino FC. Chwilę później trener VSC Debreczyn postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Kevina Vargę. Na boisko wszedł Ádám Pintér, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik na 3-0 podwyższył Simone Zaza.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Sándor Nagy
 42′ Cristian Daniel Ansaldi
Kevin Varga28′ 86′
 20′ (k.) Andrea Belotti
Márk Szécsi
80′ Alejandro Berenguer Remiro
Nikola Trujić
75′ Falque Silva Iago
Erik Kusnyír74′
75′ Saša Lukić
Richárd Csősz
Tomás Eduardo Rincón Hernández
Ádám Pintér86′
Vincenzo Millico
Tamás Takács
80′  90′ 82′ Simone Zaza
Haruna Zambuk Garba46′

Drużyna Torino FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników VSC Debreczyn była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zespół VSC Debreczyn zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Torino FC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Torino FC w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka VSC Debreczyn w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.