Liga Europejska: Szeriff Tyraspol - KF Partizani Tirana 1-1 (0-1)

1 sierpnia na Bolshaya Sportivnaya Arena w Tyraspol odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Szeriffu a Partizani. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła drużyna Szeriffu 1-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 5 248 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 19:00 | Stadion: Bolshaya Sportivnaya Arena | Widzów: 5248 | Arbiter: I. Pajač
Szeriff Tyraspol
KF Partizani Tirana
1
1
O. N'Diaye 63'
J. Asani 29'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Szeriffu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gheorghe Antona z Szeriffu, a w 28. minucie Theophilusa Solomona z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jasir Asani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Partizani , strzelając gola w 29. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Partizani.

Na drugą połowę jedenastka Szeriffu wyszła w zmienionym składzie, za Artema Gordienkę wszedł Veaceslav Posmac. Między 53. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Szeriffu i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Szeriffu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Ousmane N'Diaye.

W 65. minucie kartkę otrzymał Esat Mala z drużyny gości. W 70. minucie Jasir Asani zastąpił Briana Browna. Trener Partizani postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Lorenca Trashiego i na pole gry wprowadził napastnika Eralda Çinariego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Rronowi Broi, zawodnikowi Partizani. W 84. minucie w drużynie Szeriffu doszło do zmiany. Jarosław Jach wszedł za Liridona Latifiego. W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jarosława Jacha z Szeriffu, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Egzona Belicę z drużyny przeciwnej.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Partizani doszło do zmiany. Jurgen Bardhi wszedł za Williama Cordeira. Po chwili trener Szeriffu postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Gabrijela Bobana wszedł Maxim I, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Dwie minuty później kartkę obejrzał Wilfred Balima z Szeriffu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Egzon Belica90′
46′ Artem Gordienko
Eneo Bitri
53′ Mateo Mužek
Deian Boldor62′
 63′ 61′ Ousmane N'Diaye
Lorenc Trashi79′
9′ Gheorghe Anton
Jasir Asani  29′ 70′
90′ Wilfred Benjamin Balima
Rron Broja80′
Yuri Kendysh
William Cordeiro Melo87′
84′ Liridon Latifi
Esat Mala65′
90′ Gabrijel Boban
Bruno Telushi
Robert Ndip Tambe
Theophilus Solomon28′
Dumitru Celeadnic
Dashamir Xhika
90′ Maxim Cojocaru
Esin Hakaj
84′ 87′ Jarosław Jach
Labinot Ibrahimi
Matej Palczicz
Hermes Aristóteles Romero Espinoza
46′ Veaceslav Posmac
Jurgen Bardhi87′
Antun Palić
Brian Brown70′
Leandro Joaquim Ribeiro
Erald Çinari79′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Szeriffu, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.