Liga Europejska: Szachtior Soligorsk - Esbjerg fB 2-0 (1-0)

W pojedynku rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, zespół Shakhtyoru wygrał z Esbjergiem 2-0 (1-0). Mecz na Stadyen Budaŭnik (Stroitel') w Soligorsku obejrzało 3 050 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 19:00 | Stadion: Stadyen Budaŭnik (Stroitel') | Widzów: 3050 | Arbiter: M. Kalkavan
Szachtior Soligorsk
Esbjerg fB
2
0
E. Bakaj 5'
P. Rybak 55'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Elis Bakaj.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Shakhtyor: Siarheiemu Matveichykowi w 13. i Mykycie Tatarkov w 30. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Shakhtyoru.

Drugą połowę drużyna Shakhtyoru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mykytę Tatarkov wszedł Sergey Balanovich. Także jedenastka Esbjerga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Joniego Kauko wszedł Jakob Sørensen. W 52. minucie Siarhei Matveichyk został zmieniony przez Igora Burkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Shakhtyoru, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie wynik ustalił Pavel Rybak.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Markowi Brinkowi z Esbjerga. Była to 62. minuta starcia. W 69. minucie Pyry Soiri został zmieniony przez Mathiasa Kristensena, a za Markusa Halstiego wszedł na boisko Rodolph Austin, co miało wzmocnić drużynę Esbjerga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Valeriego Gromykę na Nikołaja Janusza w 86. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jesper Alkærsig Lauridsen
13′ 52′ Sergey Matveychik
Daniel Francis Anyembe
 55′ Pavel Rybak
Markus Halsti69′
Aleksandr Sachivko
Viktor Tranberg
Afrid Max Ebong Ngome
Mark Brink Christensen62′
86′ Valeri Gromyko
Patrick Hessellund Egelund
Yuri Kovalev
Pyry Henri Hidipo Soiri69′
Július Szöke
Joni Kauko46′
 5′ Elis Bakaj
Lasha Parunashvili
30′ 46′ Mykyta Tatarkov
Adrian Tabarcea Petre
Pavel Chesnovskiy
Mathias Rosenørn
52′ Igor Burko
Rodolph William Austin69′
Ruslan Khadarkevich
Jeppe Brinch-Vilhelmsen
46′ Sergey Balanovich
Mathias Laustrup Kristensen69′
86′ Nikołaj Janusz
Nicklas Røjkjær
Vladimir Khvashchinskiy
Jakob Lungi Sørensen46′
Eduards Višņakovs
Yuriy Yakovenko

Przewaga zespołu Esbjerga w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Shakhtyoru dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.