Liga Europejska: Sturm Graz - FK Haugesund 2-1 (1-0)

1 sierpnia na Merkur Arena odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Sturmu Graz a Haugesund. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sturmu Graz 2-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężyła jedenastka Haugesund 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

K. Krygård 68'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Haugesund.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Haugesund Niklas Sandberg.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Mikkel Desler z Haugesund. Była to 22. minuta spotkania. W 27. minucie Thorsten Röcher został zastąpiony przez Philippa Hosinera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sturmu Graz.

Drugą połowę jedenastka Haugesund rozpoczęła w zmienionym składzie, za Niklasa Sandberga wszedł Torbjørn Kallevåg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sturmu Graz w 48. minucie spotkania, gdy Ivan Ljubic zdobył drugą bramkę.

Niedługo później Kevin Krygård wywołał eksplozję radości wśród kibiców Haugesund, strzelając gola w 68. minucie pojedynku. W 75. minucie Philipp Huspek został zmieniony przez Michaela Lemę, a za Ivana Ljubica wszedł na boisko Christoph Leitgeb, co miało wzmocnić zespół Sturmu Graz. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brunona Leite'a na Joakima Våge'a w 79. minucie oraz Ibrahimę Koné na Fredrika Pallesena w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia.

Jedenastce Haugesund zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Sturmu Graz.

Thore Baardsen Pedersen
75′ Philipp Huspek
Niklas Sandberg 14′ (samob.) 46′
Jakob Jantscher
Bruno Miguel Santos Leite79′
Otar Kiteishvili
Kristoffer Velde
 48′ 76′ Ivan Ljubic
Ibrahima Koné90′
27′ Thorsten Röcher
Joakim Våge Nilsen79′
76′ Christoph Leitgeb
Anthony Ikedi
75′ Michael John Lema
Torbjørn Kallevåg46′
Emeka Friday Eze
Eric Ndayisenga
27′ Philipp Hosiner
Martin Samuelsen

Sędzia nie ukarał zawodników Sturmu Graz żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.