Liga Europejska: Steaua Bukareszt - Alashkert FC 2-3 (1-3)

1 sierpnia na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Steaua a Alashkertu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Alashkertu 3-2. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła drużyna Steaua 3-0, więc to ona wywalczyła awans. Starcie obejrzało 1 828 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 20:30 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Widzów: 1828 | Arbiter: Kralovic
Thiago Galvão 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Steaua.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 10. minucie spotkania, gdy Florin Tănase strzelił z karnego pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 24. minucie za Thierry'ego Moutinha wszedł Florinel Coman.

Zawodnicy Alashkertu nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Gustavo Marmentini.

W 27. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mihai Balasza osłabiając tym samym drużynę Steaua.

Niedługo po stracie bramki zespół Alashkertu objął prowadzenie. W 28. minucie Gustavo Marmentini po raz drugi pokonał bramkarza z rzutu karnego zmieniając wynik na 1-2.

W 31. minucie żółtą kartkę otrzymał Hayk Ishkhanyan z Alashkertu.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 1-3 podwyższył Thiago Galvão.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtą kartką Vahagna Hayrapetyana, piłkarza Alashkertu.

Drugą połowę drużyna Steaua rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alexandru Stana wszedł Diogo Salomão. W 57. minucie żółtą kartkę dostał Răzvan Oaidă z zespołu Steaua.

Zawodnicy Steaua odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie wynik ustalił Florinel Coman.

W 63. minucie arbiter wyrzucił z boiska Gustava Marmentiniego z Alashkertu. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Iulian Cristea, piłkarz Steaua. Drużynie Steaua zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Alashkertu.

Ognjen Čančarević
27′ Mihai Alexandru Balasza
Tiago Coelho Andrade
Claudiu Belu-Iordache
Gagik Daghbashyan
68′ Iulian Lucian Cristea
Hayk Ishkhanyan31′
46′ Alexandru Constantin Stan
Hrajr Mkojan
Lucian Ionuț Filip
Taron Woskanjan
57′ Răzvan Constantin Oaidă
Thiago Galvão da Silva  45′ 68′
Ovidiu Marian Popescu
Artak Grigoryan
24′ Thierry Rua Moutinho
Vahagn Hayrapetyan45′ 68′
Ionuț Daniel Vînă
Gustavo Marmentini dos Santos  24′, 28′ (k.) 63′
 10′ (k.) 82′ Florin Lucian Tănase
Uroš Nenadović75′
Cristian Emanuel Balgradean
Henri Avagyan
82′ Bogdan Planić
Danijel Stojković
Laurenţiu Constantin Ardelean
Artur Avagimian
Ovidiu Ioan Perianu
Sargis Shahinyan68′
24′  59′ Florinel Teodor Coman
Gegham Kadimjan75′
46′ Diogo Ferreira Salomo
Wardan Poghosjan

Nikita Tankov68′

Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Steaua w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.