Liga Europejska: St Joseph's FC - FC Prishtina 2-0 (0-0)

2 lipca na Victoria Stadium w Gibraltarze odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Stu Joseph's FC a Prisztiny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stu Joseph's FC 2-0. Ponieważ w pierwszym starciu padł remis 1-1, awans wywalczył zespół Stu Joseph's FC. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

Liga Europy
2019-07-02 17:45 | Stadion: Victoria Stadium | Widzów: 500 | Arbiter: L. Barbeno
St Joseph's FC
FC Prishtina
2
0
F. Villar 75'
Juanfri 80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy czerwone kartki dostali: Leotrim Bekteshi (po drugiej żółtej), Armend Dallku (po drugiej żółtej) z Prisztiny. Chwilę później trener Prisztiny postanowił bronić wyniku. W 52. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kreshnika Ukę wszedł Ahmet Haliti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

W 56. minucie Ergyn Ahmeti został zastąpiony przez Khalida Abdula. W 70. minucie w drużynie Stu Joseph's FC doszło do zmiany. Ernesto Cornejo wszedł za Dominga Ferrera. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Diarowi Miftarajowi i Gauthierowi Mankendzie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Stu Joseph's FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie Federico Villar dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Armenda Thaçiego z Prisztiny, a w 79. minucie Pecciego z drużyny przeciwnej. W 76. minucie w drużynie Prisztiny doszło do zmiany. Meriton Korenica wszedł za Lorika Boshnjaku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stu Joseph's FC w 80. minucie spotkania, gdy Juanfri strzelił drugiego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ezequiel Rojas osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Abdul Bashiru
25′ Mauricio Torres Fernández
Leotrim Bekteshi14′ 48′
 75′ Federico Martín Villar
Armend Dallku29′ 48′
87′ Pedro Jesús Fernández Martínez
Armend Thaqi76′
45′ 70′ Domingo Jesús Ferrer López
Ergyn Ahmeti56′
84′ Juan Manuel González Pérez
Lorik Boshnjaku76′
79′ Cristian Pecci Macías
Endrit Krasniqi
90′ Ezequiel Rojas Piñer
Gauthier Mankenda74′
Salvador Manuel Alegre Delgado
Diar Miftaraj74′
 80′ Juan Francisco García Peña
Kreshnik Uka52′
Jamie Robba
Alban Muçiqi
87′ Francisco José Cano Hernández
Abdul Basit Khalid56′
84′ Andrew Hernandez

70′ Ernesto Cornejo Sánchez

Zawodnicy Prisztiny dostali w meczu pięć żółtych kartek oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy trzy żółte i jedną czerwoną.