Liga Europejska: Sporting Braga - Broendby IF 3-1 (2-0)

15 sierpnia na Estádio Municipal de Braga odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Sportinga Braga a Broendby. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Braga 3-1. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 4-2, więc to ona wywalczyła awans. Spotkanie obejrzało 11 964 widzów.

Liga Europy
2019-08-15 20:45 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Widzów: 11964 | Arbiter: A. Eskov
P. Bjur 85'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Sportinga Braga.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Braga w 19. minucie spotkania, gdy João Palhinha strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tobiasowi Børkeeietowi z zespołu gości. Była to 35. minuta pojedynku.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sportinga Braga, zdobywając kolejną bramkę. W 41. minucie wynik na 2-0 podwyższył André Horta.

Na drugą połowę drużyna Broendby wyszła w zmienionym składzie, za Dominika Kaisera, Kamila Wilczka weszli Kasper Fisker, Ante Erceg. W 55. minucie sędzia ukarał kartką Caju, zawodnika Sportinga Braga.

W 59. minucie André Horta został zmieniony przez Brunona Xadasa. W 66. minucie arbiter przyznał kartkę Simonowi Hedlundowi z Broendby.

Trzeba było trochę poczekać, aby Paulinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Braga, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie spotkania. Chwilę później trener Sportinga Braga postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Wilsona Eduarda. Na boisko wszedł Francisco Trincão, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 71. minucie Pablo został zmieniony przez Tormenę, co miało wzmocnić jedenastkę Sportinga Braga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Hedlunda na Petera Bjura.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na pięć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Peter Bjur.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Marvin Schwäbe
55′ Wanderson de Jesus Martins
Paulus Arajuuri
71′ Pablo Renan dos Santos
Tobias Borchgrevink Børkeeiet35′
 19′ João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
Jesper Grænge Lindstrøm
 41′ 59′ André Filipe Luz Horta
Simon Fredrik Hedlund66′ 73′
Murilo De Souza Costa
Dominik Kaiser46′
 66′ João Paulo Dias Fernandes
Josip Radošević
67′ Wilson Bruno Naval da Costa Eduardo
Kamil Wilczek46′
Carvalho Eduardo
Michael Tørnes
71′ Vítor Tormena de Farias
Anton Skipper Hendriksen
Fransérgio Rodrigues Barbosa
Peter Bjur73′  85′
59′ Bruno Alexandre Vieira Almeida
Kasper Fisker Jensen46′
Ricardo Jorge Luz Horta
Morten Wetche Frendrup
67′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão
Ante Erceg46′
Ahmed Hassan Mahgoub
Kevin Niclas Mensah

Drużyna Broendby zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Sportinga Braga obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.