Liga Europejska: Spartak Moskwa - FC Thun 2-1 (0-1)

15 sierpnia na Otkrytiye Arena w Moskwie odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Spartaka a Thun. Starcie zakończyło się zwycięstwem Spartaka 2-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężyła jedenastka Spartaka tylko 3-2, więc awans wywalczył zespół Spartaka. Pojedynek obejrzało 33 076 widzów.

Liga Europy
2019-08-15 18:45 | Stadion: Otkrytiye Arena | Widzów: 33076 | Arbiter: S. Jovanović
S. Glarner 7'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Spartaka.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Thun w siódmej minucie spotkania, gdy Stefan Glarner zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Thun.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Ayazowi Gulievowi, zawodnikowi gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Spartaka w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Ezequiel Ponce.

Niedługo później Andre Schuerrle wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartaka, strzelając kolejnego gola w 58. minucie starcia. W 62. minucie kartkę dostał Nikki Havenaar z Thun.

W 63. minucie Kenan Fatkic został zmieniony przez Roya Gelmiego. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Spartaka doszło do zmiany. Lorenzo Melgarejo wszedł za Reziuana Mirzova. Trener Thun postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Svena Jossa i na pole gry wprowadził napastnika Ridge'a Munsy'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 77. minucie Zelimkhan Bakaev został zmieniony przez Georgiego Melkadzego, a za Andre'a Schuerrlego wszedł na boisko Dżano Ananidze, co miało wzmocnić zespół Spartaka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolę Suttera na Dennisa Salanovicia. W 89. minucie kartkę otrzymał Chris Kablan z jedenastki gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Chris Kablan89′
77′ Zelimkhan Bakaev
Nicola Sutter79′
48′ Ayaz Guliev
Miguel Castroman Aragundi
70′ Reziuan Mirzov
Kenan Fatkić63′
 58′ 88′ Andre Schuerrle
Nias Hefti
Roman Zobnin
Basil Stillhart
 52′ Ezequiel Ponce Martínez
Miguel Rodrigues
88′ Dżano Ananidze
Dennis Salanović79′
70′ Lorenzo Melgarejo
Uros Vasic
Nail Umyarov
Nicolas Hunziker
77′ Georgi Melkadze
Ridge Munsy71′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Thun wręczył dwie.