Reklama

Reklama

Liga Europejska: SP Tre Penne - Suduva Mariampol 0-5 (0-2)

23 lipca na Stadio Olimpico di Serravalle w Serravalle odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Tre Penne i Suduvy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Suduvy 5-0. Na stadionie zasiadło 354 widzów.

Liga Europy
2019-07-23 20:30 | Stadion: Stadio Olimpico di Serravalle | Widzów: 354 | Arbiter: K. Jakubik
SP Tre Penne
Suduva Mariampol
0
5
DO PRZERWY  0-2
G. Matulevičius 9' 
M. Topcagić 20' 
A. Švrljuga 66' 
J. Tadic 81' 
T. Ricketts 90' 

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Suduvy w dziewiątej minucie spotkania, gdy Giedrius Matulevičius zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Tre Penne ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Suduvy, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie wynik na 0-2 podwyższył Mihret Topcagić.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Androwi Szvrljudze z Suduvy. Była to 30. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Reklama

W 59. minucie Luca Ceccaroli został zmieniony przez Matteo Sempriniego. W 60. minucie w drużynie Suduvy doszło do zmiany. Eligijus Jankauskas wszedł za Pauliusa Golubickasa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Andro Szvrljuga.

W 69. minucie Michael Battistini został zmieniony przez Aleksa Gasperoniego, a za Lucę Sorrentina wszedł na boisko Giovanni Casolla, co miało wzmocnić zespół Tre Penne. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giedriusa Matulevičiusa na Povilasa Leimonasa. W 79. minucie kartkę obejrzał Eligijus Jankauskas z jedenastki Suduvy.

Niedługo później Josip Tadić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Suduvy, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie meczu. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Suduvy doszło do zmiany. Tosaint Ricketts wszedł za Josipa Tadicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suduvy w 90. minucie spotkania, gdy Tosaint Ricketts strzelił piątego gola. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie pojedynku, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Semirowi Kerli i Christoferowi Genestretiemu.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

Liga Europy
2019-07-23 20:30 | Stadion: Stadio Olimpico di Serravalle | Widzów: 354 | Arbiter: K. Jakubik
0
5
SP Tre Penne
Suduva Mariampol
Kardum
Jankauskas
Kerla
Švrljuga
Živanović
Čađenović
Golubickas
Matulevičius
Verbickas
Tadic
Topcagić
Migani
Genestreti
Palazzi
Rossi
Battistini
Fraternali
Gai
Patregnani
Ceccaroli
Cibelli
Sorrentino
SKŁADY
SP Tre Penne
Suduva Mariampol
Mattia Migani
Ivan Kardum
90′ Christofer Genestreti
Algis Jankauskas
Mirko Palazzi
Semir Kerla90′
Andrea Rossi
Andro Szvrljuga  66′ 30′
69′ Michael Battistini
Aleksandar Živanović
Stefano Fraternali
Jovan Čađenović
Nicola Gai
Paulius Golubickas60′
Luca Patregnani
Giedrius Matulevičius  9′ 76′
59′ Luca Ceccaroli
Ovidijus Verbickas
Enrico Cibelli
Josip Tadić  81′ 84′
78′ Luca Sorrentino
Mihret Topcagić  20′
REZERWOWI
Mauro Lanzoni
Ignas Plukas
78′ Giovanni Casolla
Ivan Hladík
Nicola Chiaruzzi
Povilas Leimonas76′
69′ Alex Gasperoni
Robertas Vėževičius
59′ Matteo Semprini
Sandro Gotal
Giacomo Zafferani
Eligijus Jankauskas60′ 79′
Francesco Perrotta
Tosaint Ricketts84′  90′

Drużyna Suduvy zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Zespół Suduvy zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Tre Penne otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Liga Europy
2019-07-23 20:30 | Stadion: Stadio Olimpico di Serravalle | Widzów: 354 | Arbiter: K. Jakubik

STATYSTYKI

SP Tre Penne
Suduva Mariampol
0
5
Posiadanie piłki
44%
56%
Strzały
8
23
Strzały na bramkę
2
13
Rzuty rożne
6
5
Faule
7
16
Spalone
2
1

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 30 lipca w Mariampolu. Dużo szczęścia będzie potrzebowało Tre Penne, żeby zniwelować straty z pierwszego spotkania, ale w piłce nie takie rzeczy się zdarzały.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy