Liga Europejska: Slavia Praga - Chelsea Londyn 0-1 w ćwierćfinale

Slavia Praga ambitnie walczyła z Chelsea w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy, ale to "The Blues" wygrali 1-0 i są w lepszej sytuacji przed rewanżem, który rozegrany zostanie w najbliższy czwartek - 18 kwietnia w Londynie.

Liga Europy - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Prażanie rozpoczęli tak samo jak w poprzedniej rundzie przeciwko Sevilli - bez respektu i z animuszem. Już w 2. minucie bliski strzelenia gola był Simon Deli, ale główkował obok słupka po wrzutce Miroslava Stocha z wolnego.

W 21. minucie bliski zdobycia bramki był Petr Szevczik, jednak Kepa Arrizabalaga uratował Chelsea. Cztery minuty później Slavię uratowała poprzeczka, gdy z linii pola karnego w okienko mierzył Willian.

Gospodarze wcale nie mieli zamiaru jedynie się bronić i toczyli wyrównaną walkę z zespołem zajmującym trzecie miejsce w angielskiej ekstraklasie. Groźnych okazji strzeleckich przed przerwą jednak już nie było.

Chelsea ruszyła do ataku po przerwie, a kolejnym sygnałem świadczącym o tym, że nie przyjechała po bezbramkowy remis, było wejście na murawę Edena Hazarda. Pod bramką Ondreja Kolarza było coraz groźniej.

Slavii udało się skontrować w 69. minucie. Mocno huknął Ibrahim Traore, lecz Kepa sparował piłkę na róg.

Dziesięć minut później piłka wpadła do bramki gospodarzy, lecz chwilę wcześniej Olivier Giroud był na spalonym i arbiter nie uznał gola. Już po chwili Kepa znów uratował "The Blues" broniąc efektowny strzał Jana Borzila.

Faworyci zapewnili sobie zaliczkę w kontekście rewanżu cztery minuty przed końcem. Z dziewięciu metrów celnie główkował Marcos Alonso, ale ogromny udział w golu miał Willian, który popisał się kapitalnym krzyżowym podaniem.

Marcos Alonso  86′
83′ Vladimír Coufal
Ross Barkley75′
74′ Lukáš Masopust
Luiz Frello Jorginho
82′ Peter Oladeji Olayinka