Liga Europejska: ŠK Slovan Bratysława - KF Feronikeli 2-1 (1-0)

W pojedynku rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 24 lipca, zespół ŠK Slovan Bratysława zwyciężył z KF-em Feronikelim 2-1 (1-0). Mecz na Národný Futbalový Štadión w Bratysławie obejrzało 7 150 widzów.

Liga Europy
2019-07-24 18:00 | Stadion: Štadión Tehelné pole | Widzów: 7150 | Arbiter: I. Papadopoulos
M. Hoti 67'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ŠK Slovan Bratysława w dziewiątej minucie spotkania, gdy Nono Delgado strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Davidowi Holmanowi z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ŠK Slovan Bratysława.

Między 54. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom KF-u Feronikelego i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŠK Slovan Bratysława w 62. minucie spotkania, gdy Andraž Šporar zdobył z karnego drugą bramkę. W 67. minucie David Holman zastąpił Dávida Strelca.

Prawie natychmiast Mendurim Hoti wywołał eksplozję radości wśród kibiców KF-u Feronikelego, strzelając gola w tej samej minucie starcia. W 70. minucie w jedenastce ŠK Slovan Bratysława doszło do zmiany. Erik Daniel wszedł za Rafaela Ratão.

Trener KF-u Feronikelego postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Jeana Cariocę i na pole gry wprowadził napastnika Mevlana Zekę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 13 minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Argjendowi Malajowi z KF-u Feronikelego. W 82. minucie Argjend Malaj został zmieniony przez Besmira Bojku, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania za Mendurima Hotiego wszedł na boisko Jetmir Topalli, co miało wzmocnić jedenastkę KF-u Feronikelego. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nona Delgada na Joeriego de Kampsa.

Zespołowi KF-u Feronikelego zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ŠK Slovan Bratysława.

Jean Carioca76′
 9′ 86′ José Antonio Delgado Villar
Albert Dabiqaj54′
45′ 67′ David Holman
Yll Hoxha
59′ Marin Ljubičić
Argjend Malaj77′ 82′
Mohammed Rharsalla Khadfi
Astrit Fazliu
70′ Rafael Rogério da Silva
Mendurim Hoti  67′ 62′ 90′
 62′ (k.) Andraż Szporar
Arbër Potoku
70′ Erik Daniel
Astrit Thaçi
86′ Joeri de Kamps
Besmir Bojku82′
Boris Cmiljanić
Jetmir Topalli90′
67′ Dávid Strelec
Mevlan Zeka76′

Zespół ŠK Slovan Bratysława był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy ŠK Slovan Bratysława dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.