Reklama

Reklama

Liga Europejska: Shamrock Rovers FC - Apollon Limassol 2-1 (1-1)

25 lipca na Tallaght Stadium w Dublinie odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Shamrock Rovers i Apollonu Limasson. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Shamrock Rovers 2-1. Na stadionie zasiadło 5 396 widzów.

25 lipca  na Tallaght Stadium w Dublinie odbyło się spotkanie  rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Shamrock Rovers  i Apollonu Limasson. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Shamrock Rovers 2-1. Na stadionie zasiadło 5 396 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Fotios Papoulis.

W 13. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Héctorowi Yuste'owi z Apollonu Limasson.

Zespół Shamrock Rovers nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 14. minucie bramkę wyrównującą zdobył Lee Grace.

Reklama

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emilia Zelayę, zawodnika Apollonu Limasson. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie żółtą kartkę dostał Joey O'Brien, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shamrock Rovers w 58. minucie spotkania, gdy Roberto Lopes strzelił drugiego gola. W 61. minucie żółtą kartkę otrzymał Sean Kavanagh z drużyny gospodarzy.

W tej samej minucie Ioannis Pittas został zastąpiony przez Serge'a Gakpe'a. Chwilę później trener Shamrock Rovers postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Carra. Na boisko wszedł Aaron Greene, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Estebanowi Sachettiemu, piłkarzowi Apollonu Limasson.

W 72. minucie Fotios Papoulis został zmieniony przez Diego Aguirrego, a za Emilia Zelayę wszedł na boisko Facundo Pereyra, co miało wzmocnić zespół Apollonu Limasson. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ronana Finna na Gary'ego O'Neila. W 83. minucie czerwoną kartkę obejrzał Esteban Sachetti, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Shamrock Rovers doszło do zmiany. Dylan Watts wszedł za Aarona McEneffa.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Apollonu Limasson, a piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 1 sierpnia w Nikozji. Strata Apollonu Limasson wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL