Liga Europejska: Sevilla Futbol Club - CFR 1907 Kluż 0-0

27 lutego na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Sevilla FC a CFR Kluż. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 1-1, awans wywalczyła drużyna Sevilla FC. Na stadionie stawiło się 31 338 widzów.

Liga Europejska
2020-02-27 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Widzów: 31338 | Arbiter: A. Treimanis
Sevilla Futbol Club
CFR 1907 Kluż
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Sevilla FC próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 27. minucie Andrei Burcă został zastąpiony przez Kévina Bolego.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jesus Navas z Sevilla FC. Była to 44. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie w drużynie Sevilla FC doszło do zmiany. Ever Banega wszedł za Joana Jordána. W 59. minucie żółtą kartką został ukarany Ciprian Deac, piłkarz gości.

Trener Sevilla FC postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Susę i na pole gry wprowadził napastnika Nolitę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 73. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 76. minucie Jesus Navas został zmieniony przez Youssefa Ena-Nesyriego, co miało wzmocnić zespół Sevilla FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Damjana Đokovicia na Maria Rondóna oraz Billela Omraniego na Cătălina Golofcę.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mihai Bordeianu z CFR Kluż i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 74. minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał żółtą kartkę Youssefowi Enowi-Nesyriemu z zespołu gospodarzy.

Andrei Andonie Burcă27′
44′ 76′ Jesus Navas
Paulo Vinícius de Souza Nascimento
Sergio Reguilón Rodríguez
Mário Jorge Malico Paulino
Diego Carlos Santos Silva
Cristian Marian Manea
67′ Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Constantin Adrian Păun Alexandru
57′ Joan Jordán Moreno
Mike Botuli Cestor
57′ Ever Banega
Luís Miguel Coimbra Aurélio
76′ 90′ Youssef En-Nesyri
Ovidiu Stefan Hoban
Marcos Paulo Mesquita Lopes
Cătălin Gheorghiță Golofca84′
67′ 87′ Manuel Agudo Duran Nolito
Mario Júnior Rondón Fernández78′

Drużyna Sevilla FC miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza CFR Kluż. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom CFR Kluż, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.