Liga Europejska: Rovaniemen Palloseura - Aberdeen FC 1-2 (1-1)

18 lipca na Rovaniemen Keskuskenttä w Rovaniemi odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Roavaniemenu a Aberdeen. Starcie zakończyło się zwycięstwem Aberdeen 2-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężył zespół Aberdeen tylko 2-1, więc awans wywalczyła jedenastka Aberdeen. Na stadionie zasiadło 2 000 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 18:00 | Stadion: Rovaniemen Keskuskenttä | Widzów: 2000 | Arbiter: U. Öztürk
L. Ferguson 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Aberdeen.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Roavaniemenu pokazała swoją wyższość. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Tarik Kada.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Sam Cosgrove.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Aleksandr Kokko z zespołu gospodarzy. Była to 30. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 66. minucie Aleksandr Kokko został zmieniony przez Niklasa Jokelainena. W tej samej minucie w jedenastce Aberdeen doszło do zmiany. Curtis Main wszedł za Sama Cosgrove'a.

Trener Roavaniemenu postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Agnalda Moraesa i na pole gry wprowadził napastnika Younessa Rahimiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Aberdeen: Deanowi Campbellowi w 75. i Shaleumowi Loganowi w 88. minucie. W 81. minucie Eetu Muinonen został zmieniony przez Tommiego Jänttiego, co miało wzmocnić drużynę Roavaniemenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nialla McGinna na Scotta Wrighta.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Aberdeen przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej czwartej minucie starcia wynik ustalił Lewis Ferguson.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Dean Campbell75′
 2′ Tarik Kada
Lewis Ferguson  90′
Lucas Lingman
Jon Gallagher
81′ Eetu Muinonen
Ryan Hedges
68′ Agnaldo Pinto de Moraes Júnior
Niall McGinn87′
30′ 66′ Aleksandr Kokko
Sam Cosgrove  26′ (k.) 66′
Damjan Shishkovski
Tomáš Černý
Henrik Ölander
Miko Aarne Virtanen
81′ Tommi Jäntti
Curtis Main66′
Sergio Llamas Pardo
Stevie May
66′ Niklas Jokelainen
Connor McLennan
68′ Youness Rahimi
James Wilson
Matias Tamminen
Scott Wright87′

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom Roavaniemenu, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Aberdeen w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.