Reklama

Reklama

Liga Europejska: RCD Espanyol Barcelona - Ungmen. Stj. Gardabaer 4-0 (0-0)

25 lipca na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Espanyolu Barcelona i Gardabaer. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Espanyolu Barcelona 4-0. Na stadionie stawiło się 19 122 widzów.

25 lipca  na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat odbyło się spotkanie  rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Espanyolu Barcelona  i Gardabaer. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Espanyolu Barcelona 4-0. Na stadionie stawiło się 19 122 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka Espanyolu Barcelona zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Gardabaer była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Gardabaer rozpoczął w zmienionym składzie, za Gudmundura Hafsteinssona wszedł Guðjón Baldvinsson.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 49. minucie bramkę zdobył Facundo Ferreyra.

Reklama

W 54. minucie Víctor Sánchez został zastąpiony przez Marca Rocę. W tej samej minucie w jedenastce Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Wu Lei wszedł za Estebana Granerę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Espanyolu Barcelona w 57. minucie spotkania, gdy Facundo Ferreyra zdobył drugą bramkę.

Prawie natychmiast Borja Iglesias wywołał eksplozję radości wśród kibiców Espanyolu Barcelona, strzelając kolejnego gola w 60. minucie starcia. W 64. minucie w zespole Gardabaer doszło do zmiany. Þorri Rúnarsson wszedł za Daníel Laxdala.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Borja Iglesias z Espanyolu Barcelona. W 74. minucie Adrià Pedrosa został zmieniony przez Dídaca Vilę, co miało wzmocnić jedenastkę Espanyolu Barcelona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Haukssona na Sölviego Gudbjargarsona.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Zespół Espanyolu Barcelona był w posiadaniu piłki przez 77 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku. Wyjątkowa nieporadność napastników Gardabaer była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 1 sierpnia w Garðabær. Dużo szczęścia będzie potrzebował Gardabaer, żeby zniwelować straty z pierwszego spotkania, ale w piłce nie takie rzeczy się zdarzały.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL