Liga Europejska: RCD Espanyol Barcelona - Ungmen. Stj. Gardabaer 4-0 (0-0)

25 lipca na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Espanyolu Barcelona i Gardabaer. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Espanyolu Barcelona 4-0. Na stadionie stawiło się 19 122 widzów.

Borja Iglesias 60',67'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka Espanyolu Barcelona zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Gardabaer była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Gardabaer rozpoczął w zmienionym składzie, za Gudmundura Hafsteinssona wszedł Guðjón Baldvinsson.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 49. minucie bramkę zdobył Facundo Ferreyra.

W 54. minucie Víctor Sánchez został zastąpiony przez Marca Rocę. W tej samej minucie w jedenastce Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Wu Lei wszedł za Estebana Granerę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Espanyolu Barcelona w 57. minucie spotkania, gdy Facundo Ferreyra zdobył drugą bramkę.

Prawie natychmiast Borja Iglesias wywołał eksplozję radości wśród kibiców Espanyolu Barcelona, strzelając kolejnego gola w 60. minucie starcia. W 64. minucie w zespole Gardabaer doszło do zmiany. Þorri Rúnarsson wszedł za Daníel Laxdala.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Borja Iglesias z Espanyolu Barcelona. W 74. minucie Adrià Pedrosa został zmieniony przez Dídaca Vilę, co miało wzmocnić jedenastkę Espanyolu Barcelona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Haukssona na Sölviego Gudbjargarsona.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Haraldur Björnsson
74′ Adrià Giner Pedrosa
Heiðar Ægisson
54′ Esteban Granero
Alex Þór Hauksson81′
Óscar Melendo Jiménez
Eyjólfur Hédinsson
54′ Víctor Sánchez Mata
Þorsteinn Már Ragnarsson
 49′, 57′ Facundo Ferreyra
Guðmundur Steinn Hafsteinsson46′
 60′, 67′ Borja Iglesias Quintas
Baldur Sigurðsson
74′ Dídac Vilá Rosselló
Sölvi Snaer Guðbjargarson81′
54′ Marc Roca Junqué
Ævar Ingi Jóhannesson
Javier Puado Díaz
Þorri Geir Rúnarsson64′
54′ Lei Wu
Guðjón Baldvinsson46′

Zespół Espanyolu Barcelona był w posiadaniu piłki przez 77 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku. Wyjątkowa nieporadność napastników Gardabaer była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.