Liga Europejska: RCD Espanyol Barcelona - FC Luzern 3-0 (3-0)

15 sierpnia na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Espanyolu Barcelona a Luzern. Starcie zakończyło się zwycięstwem Espanyolu Barcelona 3-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 3-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 13 214 widzów.

Liga Europy
2019-08-15 21:00 | Stadion: RCDE Stadium | Widzów: 13214 | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
Víctor Campuzano 27',38'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Espanyolu Barcelona.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Wu Lei wywołał eksplozję radości wśród kibiców Espanyolu Barcelona, strzelając gola w trzeciej minucie starcia.

Jedenastka Luzern ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Víctor Campuzano.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Remo Arnold z Luzern. Była to 33. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Espanyolu Barcelona w 38. minucie spotkania, gdy Víctor Campuzano strzelił trzeciego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

W 52. minucie za Dardera wszedł Pol Lozano. Między 56. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy Luzern: Blessing Eleke, Ibrahima Ndiaye, Christian Schwegler, na ich miejsce weszli: Pascal Schürpf, Silvan Sidler, Shkelqim Demhasaj. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matíasa Vargasa, Víctora Campuzana zajęli: Nico Melamed, Javi Puado.

Christian Schwegler74′
52′ Sergi Darder Moll
Idriz Naser Voca
Esteban Granero
Remo Arnold33′
Ander Iturraspe Derteano
Tsiy William Ndenge
56′ Matías Ezequiel Vargas Martín
Ibrahima Ndiaye65′
 27′, 38′ 56′ Víctor Campuzano Bonilla
Blessing Chibukie Eleke62′
 3′ Lei Wu
Francesco Margiotta
Andrés Tomás Prieto Albert
Loïc Jacot-Guillarmod
Edinaldo Gomes Pereira
Stefan Knežević
52′ Pol Lozano Vizuete
David Mistrafovic
56′ Nicolás Melamed Ribaudo
Silvan Eli Sidler65′
Víctor Sánchez Mata
Pascal Schürpf62′
Facundo Ferreyra
Aziz Salah Binous
56′ Javier Puado Díaz
Shkelqim Demhasaj74′

Zespół Espanyolu Barcelona był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Espanyolu Barcelona żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.