Liga Europejska: RC Strasbourg Alsace - Maccabi Hajfa 3-1 (1-1)

W spotkaniu rozgrywek Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 25 lipca, drużyna RC Strasbourg wygrała z Maccabi Hajfa 3-1 (1-1). Mecz na Stade de la Meinau obejrzało 20 137 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 20:45 | Stadion: Stade de la Meinau | Widzów: 20137 | Arbiter: K. Blom
M. Plakuschenko 39'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół RC Strasbourg zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Maccabi Hajfa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez zespół Maccabi Hajfa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie Maxim Plakuschenko dał prowadzenie swojej drużynie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ayid Habashi osłabiając tym samym zespół gości.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Ludovic Ajorque.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom RC Strasbourg: Youssoufowi Fofanie i Ismaelowi Aanebie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół RC Strasbourg rozpoczął w zmienionym składzie, za Ismaela Aanebę wszedł Adrien Thomasson.

Szybko po stracie gola drużyna RC Strasbourg pokazała swoją wyższość. Bramkę na 2-1 tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu zdobył Adrien Thomasson.

W 50. minucie za Yardena Shuę wszedł Sun Menachem.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RC Strasbourg w 61. minucie spotkania, gdy Jonas Martin strzelił trzeciego gola. W 67. minucie Maxim Plakuschenko został zmieniony przez Doleva Hazizę, a za Nikitę Rukavytsyę wszedł na boisko Allyson, co miało wzmocnić zespół Maccabi Hajfa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana-Ricnera Bellegarde'a na Kévina Zohiego oraz Nuna Da Costę na Dimitriego Liénarda.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Ofriemu Aradowi z Maccabi Hajfa. Była to 88. minuta pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Guy Haimov
45′ 46′ Ismael Aaneba
Yuval Ashkenazi
77′ Jean-Ricner Bellegarde
Neta Lavi
45′ Youssouf Fofana
Raz Meir
 61′ Jonas Martin
Maxim Plakuschenko  39′ 67′
 45′ (k.) Ludovic Ajorque
Nikita Vadymovych Rukavytsya89′
84′ Nuno Miguel da Costa Jóia
Allyson Aires dos Santos89′
84′ Dimitri Liénard
Mohammed Awaed
46′  47′ Adrien Thomasson
Dolev Haziza67′
77′ Kévin Lucien Zohi
Yanic Wildschut

Drużyna RC Strasbourg postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.