Liga Europejska: Pyunik FC - FK Jablonec 2-1 (2-0)

W starciu rozgrywek Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 25 lipca, drużyna Pyunika zwyciężyła z Jabloncem 2-1 (2-0). Mecz na Gyumri City Stadium w Gyumri obejrzało 1 940 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 15:30 | Stadion: Gyumri City Stadium | Widzów: 1940 | Arbiter: F. San
Pyunik FC
FK Jablonec
2
1
A. Miranyan 6',30'
M. Doležal 53'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Artur Miranyan.

W 25. minucie sędzia ukarał kartką Kristiego Marku, piłkarza Pyunika. W 28. minucie Vladimir Jovović zastąpił Alejandra Acostę.

Jedenastka Jablonca ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Pyunika, strzelając kolejnego gola. W 30. minucie Artur Miranyan ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zawodnicy Jablonca odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie wynik ustalił Martin Dolezal.

W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Maksimowi Zhestokovowi z Pyunika. Trener Jablonca postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Jana Matoušeka i na pole gry wprowadził napastnika Jana Chramostę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Jablonca doszło do zmiany. Tomáš Pilík wszedł za Miloša Kratochvíla.

Minutę później sędzia pokazał kartkę Alejandrowi Acoście, piłkarzowi Jablonca. Drużynie Jablonca zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Pyunika.

Libor Holík
25′ Kristi Marku
Jakub Jugas
Antonio Stankov
Tomasz Huebschman
68′ Maksim Zhestokov
Vladimir Jovović28′
Stanislav Efimov
Miloš Kratochvíl90′
Serhii Shevchuk
Jan Matoušek86′
66′ Artem Simonyan
Jakub Považanec
Erik Vardanyan
Jan Sykora
 6′, 30′ 81′ Artur Miranyan
Dominik Plechatý
81′ Aleksandr Galimov
Alejandro Rafael Acosta Cabrera28′ 90′
Artur Nadiryan
Andrej Fábry
66′ Steven Alfred
Tomáš Pilík90′

Jan Chramosta86′

Zawodnicy Pyunika obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Pyunika w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Jablonca wykorzystał wszystkie zmiany.