Reklama

Reklama

Liga Europejska. Polskie kluby poznały rywali w 1. i 2. rundzie eliminacji

Dzisiaj w Nyonie odbyło się losowanie pierwszej i drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Cracovia w pierwszej fazie eliminacji zmierzy się z FC Shkendija (Macedonia), a Zagłębie Lubin zagra ze Slavią Sofia (Bułgaria). Piast Gliwice rozpocznie zmagania od drugiej rundy, a jego rywalem będzie zwycięzca starcia IFK Goeteborg (Szwecja) z Llandudno Town (Walia).

Trzy polskie zespoły poznały dzisiaj rywali w dwóch pierwszych rundach eliminacji Ligi Europejskiej. Od pierwszej fazy eliminacji grę rozpoczną Cracovia i Zagłębie Lubin, natomiast od drugiej - Piast Gliwice.

Cracovia na początek zagra z macedońskim FC Shkendija. Pierwsze spotkanie "Pasy" rozegrają na wyjeździe 30 czerwca, rewanż 7 lipca w Krakowie. Jeśli krakowski zespół wyeliminuje Shkendiję, zagra ze zwycięzcą meczu Neftczi Baku (Azerbejdżan) i Balzans (Malta).

Zagłębie Lubin w pierwszej rundzie eliminacji do LE zmierzy się natomiast ze Slawią Sofia. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Bułgarii 30 czerwca, natomiast 7 lipca odbędzie się rewanż w Lubinie. 

Reklama

W przypadku zwycięstwa w dwumeczu ze Slawią, Zagłębie czeka pojedynek z Partizanem Belgrad (Serbia).

Piast Gliwice zmagania rozpocznie od drugiej rundy eliminacji. Wicemistrzowie Polski zmierzą się w niej ze zwycięzcą dwumeczu IFK Goeteborg (Szwecja) z Llandudno Town (Walia). Pierwszy mecz zostanie rozegrany 14 lipca w Gliwicach, a rewanż 21 lipca.

Rywale polskich drużyn w 1. rundzie eliminacji LE:

Cracovia - FC Shkendija

Zagłębie Lubin - Slawia Sofia

Rywale polskich drużyn w 2. rundzie eliminacji LE:

Cracovia / Shkendija - Neftczi Baku / Balzans

Zagłębie / Slawia - Partizan Belgrad

Piast Gliwice - IFK Goeteborg / Llandudno Town

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL