Liga Europejska: Partizan Belgrad - Connah's Quay Nomads FC 3-0 (0-0)

1 sierpnia na Stadionie Partizana w Belgradzie odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Partizanu a Connah's Quay Nomads. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Partizanu 3-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężyła drużyna Partizanu tylko 1-0, więc awans wywalczyła jedenastka Partizanu. Starcie obejrzało 8 200 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 21:00 | Stadion: Stadion Partizana | Widzów: 8200 | Arbiter: Luis Godinho
F. Stevanović 72'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Partizanu.

Od pierwszych minut jedenastka Partizanu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Connah's Quay Nomads była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jamie Insall z Connah's Quay Nomads. Była to 37. minuta spotkania.

Na drugą połowę zespół Partizanu wyszedł w zmienionym składzie, za Đorđe Ivanovicia wszedł Filip Stevanović.

Dopiero w drugiej połowie Zoran Toszić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Partizanu, strzelając gola w 54. minucie pojedynku. W 56. minucie kartkę dostał Michael Wilde, zawodnik Connah's Quay Nomads.

W 63. minucie za Zorana Toszicia wszedł Ognjen Ožegović. W tej samej minucie w jedenastce Connah's Quay Nomads doszło do zmiany. Ryan Wignall wszedł za Dannego Harrisona.

Drużyna Connah's Quay Nomads ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie celnym strzałem popisał się Ognjen Ožegović.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Partizanu w 72. minucie spotkania, gdy Filip Stevanović strzelił trzeciego gola. W 73. minucie Rajko Brežančić został zmieniony przez Slobodana Uroševicia, co miało wzmocnić zespół Partizanu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Wildego na Priestleya Farquharsona oraz Jamiego Insalla na Michaela Bakare'a.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Lewis Brass
73′ Rajko Brežančić
Callum Morris
 54′ 63′ Zoran Toszić
James Vaughan Owen
Saša Zdjelar
Declan Poole
46′ Đorđe Ivanović
James Insall37′ 81′
Umar Sadiq Mesbah
Michael Wilde56′ 74′
Nemanja Stevanović
Eric James Merner
73′ Slobodan Urošević
Michael Adewale Oluwabunmi Bakare81′
63′  69′ Ognjen Ožegović
Nathan Woolfe
46′  72′ Filip Stevanović
Thomas Weir

Jedenastka Partizanu była w posiadaniu piłki przez 79 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Connah's Quay Nomads przyznał dwie żółte.