Liga Europejska: NK Olimpija Ljubljana - Yeni Malatya Spor Kulübü 0-1 (0-0)

1 sierpnia na Stadionie Stožice odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Olimpii Ljubljanej a Yeni Malatya. Starcie zakończyło się zwycięstwem Yeni Malatya 1-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 2-2, awans wywalczyła drużyna Yeni Malatya. Na stadionie stawiło się 7 812 widzów.

A. Jahović 77'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie żółtą kartkę dostał Erkan Kaş, piłkarz Yeni Malatya.

W 16. minucie Asmir Suljić został zastąpiony przez Lukę Menalę. Między 19. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Endri Çekiçi z Olimpii Ljubljanej w 38. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 24. minucie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Moryké Fofana z Yeni Malatya. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie Murat Yıldırım został zmieniony przez Guilherme, a za Moryké Fofanę wszedł na boisko Gokhan Tore, co miało wzmocnić zespół Yeni Malatya. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Savicia na Vitję Valenčič. Trener Yeni Malatya postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Erkana Kaşa i na pole gry wprowadził napastnika Erena Tozlu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 72. minucie żółtą kartkę dostał Nejc Vidmar z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Yeni Malatya w 77. minucie spotkania, gdy Adis Jahović zdobył pierwszą bramkę. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w zespole Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Goran Brkić wszedł za Marka Putinčanina.

Jahović
72′ Nejc Vidmar
Fabien Farnolle90′
Frank Bagnack
Mustafa Akbaş19′
Eric Boakye
Issam Chebake
29′ Miral Samardžić
Erkan Kaş12′ 69′
24′ 38′ Endri Çekiçi
Arturo Rafael Mina Meza
87′ Marko Putinčanin
Rahman Buğra Çağıran
68′ Stefan Savić
Robin Yalçın
16′ Asmir Suljić
Costa Marques Guilherme61′
87′ 90′ Goran Brkić
Ahmed Ildız
68′ 89′ Vitja Valenčič
Gokhan Tore61′
Haris Kadrić
Eren Tozlu69′ 90′
16′ 80′ Luka Menalo
Berk Yıldız

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia wręczył dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery żółte. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie cztery żółte kartki, a w drugiej dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.