Reklama

Reklama

Liga Europejska: NK Domžale - Malmö FF 2-2 (1-1)

25 lipca na Športni Park odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Domžale i Malmö. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 2 043 widzów.

25 lipca  na Športni Park odbyło się starcie  rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Domžale  i Malmö. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 2 043 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 37. minucie za Slobodana Vuka wszedł Matej Podlogar.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Domžale w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Shamar Nicholson.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Rasmus Bengtsson.

Reklama

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niedługo po przerwie zespół Domžale ponownie trafił do bramki rywala. W 48. minucie Adam Čerin dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół Malmö otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 52. minucie wynik ustalił Marcus Antonsson.

Niedługo później trener Malmö postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sørena Krukowa wszedł Jonas Knudsen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Malmö nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Od 77 minuty boisko opuścili zawodnicy Domžale: Tonći Mujan, Senijad Ibriczić, na ich miejsce weszli: Sven Karič, Branko Ilicz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcusa Antonssona, Lasse Nielsena zajęli: Guillermo Molins, Franz Brorsson. Jedyną kartkę w meczu dostał Gaber Dobrovoljc z Domžale. Była to 83. minuta meczu.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Malmö żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 1 sierpnia w Malmö. Pierwszy mecz zakończył się remisem, ale to goście strzelali gole na wyjeździe i to oni w rewanżu będą w nieco lepszej pozycji wyjściowej.

Reklama

Reklama

Reklama