Liga Europejska: Neftçi PFC Bakı - FK Arsenal Tula 3-0 (0-0)

1 sierpnia na Bakcell Arena w Baku odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Neftci a FK Angusht. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Neftci 3-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 9 000 widzów.

M. Mbodj 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Neftci.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Goranowi Čaušiciowi z FK Angusht. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Neftci w 49. minucie spotkania, gdy Rauf Əliyev strzelił pierwszego gola. W 62. minucie Emin Mahmudov zastąpił Namiqa Ələsgərova.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Kyryłowi Petrowowi, zawodnikowi Neftci. Trener FK Angusht postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Kiryła Kombarowa i na pole gry wprowadził napastnika Lamecka Bandę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Neftci postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Raufa Əliyeva wszedł Mamadou Mbodj, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Między 80. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FK Angusht i jedną drużynie przeciwnej. W 80. minucie w drużynie FK Angusht doszło do zmiany. Alexandru Tudorie wszedł za Georgiego Kostadinova.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Neftci w 89. minucie spotkania, gdy Dario da Silva zdobył z karnego drugą bramkę. W doliczonej pierwszej minucie meczu w jedenastce Neftci doszło do zmiany. Rəhman Hacıyev wszedł za Daria da Silvę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Dwie minuty później wynik na 3-0 podwyższył Mamadou Mbodj.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter wręczył kartkę Mamadou Mbodjowi z drużyny gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Víctor Guillermo Álvarez Delgado
87′ Anton Krivotsyuk
Maksim Belyaev
67′ Kyryło Petrow
Igor Gorbatenko
62′ Emin Mahmudov
Georgi Kostadinov80′ 80′
Soni Mustivar
Daniil Lesovoy
 89′ (k.) 90′ Dario Frederico da Silva
Sergey Tkachev
 49′ 77′ Rauf Əliyev
Evgeni Lutsenko
Aqil Məmmədov
Artur Nigmatullin
Tural Axundov
Aleksandr Denisov
77′  90′ 90′ Mamadou Pape Mbodj
Maksim Waładźko
90′ Rəhman Hacıyev
Vladislav Panteleev
62′ Namiq Ələsgərov
Guram Adzhoev
Vangelis Platelas
Lameck Banda72′
İsmayıl Zülfüqarlı
Alexandru Tudorie80′

Przewaga zespołu FK Angusht w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół Neftci w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.