Liga Europejska: Neftçi PFC Bakı - CSF Speranţa Nisporeni 6-0 (4-0)

18 lipca na Bakcell Arena w Baku odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Neftci a Speranţy. Mecz zakończył się zwycięstwem Neftci 6-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 3-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 6 500 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 19:00 | Stadion: Bakcell Arena | Widzów: 6500 | Arbiter: J. Weinberger
İ. Zülfüqarlı 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Neftci.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Neftci w 18. minucie spotkania, gdy Vangelis Platelas zdobył pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Neftci w 24. minucie spotkania, gdy Emin Mahmudov strzelił z karnego drugiego gola. W 25. minucie arbiter ukarał kartką Felipe Poncego, piłkarza Speranţy.

W 40. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Vangelis Platelas z Neftci.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Dario da Silva.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Ştefanowi Efrosowi z drużyny gości.

W 54. minucie Mamadou Kane został zmieniony przez Soniego Mustivara. W tej samej minucie Vangelis Platelas został zmieniony przez Rəhmana Hacıyeva, co miało wzmocnić zespół Neftci. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Constantina Sandu na Iona Drăgana.

Trzeba było trochę poczekać, aby Steven Joseph-Monrose wywołał eksplozję radości wśród kibiców Neftci, strzelając kolejnego gola w 67. minucie spotkania. W 68. minucie Fabrice Ambassa został zmieniony przez Luisa Ríosa, a za Ruslana Chelariego wszedł na boisko Dayron Mosquera, co miało wzmocnić jedenastkę Speranţy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daria da Silvę na İsmayıla Zülfüqarlı.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Neftci w 78. minucie spotkania, gdy İsmayıl Zülfüqarlı zdobył szóstą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 6-0.

Ştefan Efros45′
54′ Mamadou Kane
Óliver Antonio Fula Perea
 24′ (k.) Emin Mahmudov
Bruno Nogueira Barbosa
 18′, 40′ 54′ Vangelis Platelas
Ruslan Chelari78′
 42′ 71′ Dario Frederico da Silva
Felipe Ponce Ramírez25′
 67′ Steven Joseph-Monrose
Alisher Mirzoev
71′  78′ İsmayıl Zülfüqarlı
Dayron Alexander Mosquera Mendoza78′
54′ Rəhman Hacıyev
Ion Drăgan55′
Namiq Ələsgərov
Luis Ferney Ríos Misas68′
54′ Soni Mustivar
Isah Doma Yusuf

Jedenastka Neftci zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Neftci żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.