Liga Europejska: Maccabi Hajfa - RC Strasbourg Alsace 2-1 (2-1)

1 sierpnia na Sammy Ofer Stadium w Hajfie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Maccabi Hajfa a RC Strasbourg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Hajfa 2-1. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężył zespół RC Strasbourg 3-1, więc to on wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 23 038 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 19:00 | Stadion: Sammy Ofer Stadium | Widzów: 23038 | Arbiter: M. Mariani
L. Ajorque 17'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu RC Strasbourg.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Strasbourg w 17. minucie spotkania, gdy Ludovic Ajorque strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Sun Menachem z zespołu gospodarzy. Była to 21. minuta meczu.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 25. minucie Yarden Shua wyrównał wynik meczu.

Niedługo później Nikita Rukavytsya wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maccabi Hajfa, strzelając kolejnego gola w 40. minucie spotkania. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Drugą połowę drużyna RC Strasbourg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matza Selsa wszedł Bingourou Kamara. Trener Maccabi Hajfa postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Nikitę Rukavytsyę. Na boisko wszedł Dolev Haziza, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 67. minucie Yarden Shua został zmieniony przez Muhamada Awada. Trener RC Strasbourg postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Adriena Thomassona i na pole gry wprowadził napastnika Nuna Da Costę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Maxim Plakuschenko został zmieniony przez Mohammada Abu, co miało wzmocnić jedenastkę Maccabi Hajfa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ludovica Ajorque'a na Ibrahimę Sissoko w 86. minucie.

Alexander Djiku
21′ Sun Menachem
Dimitri Liénard
72′ Maxim Plakuschenko
Jonas Martin
 40′ 63′ Nikita Vadymovych Rukavytsya
Adrien Thomasson72′
 25′ 67′ Yarden Shua
Jean-Ricner Bellegarde
72′ Mohammad Abu Fani
Benjamin Corgnet
67′ Mohammed Awwad
Ibrahima Sissoko86′
63′ Dolev Haziza
Nuno Miguel da Costa Jóia72′
Yanic Wildschut
Kévin Lucien Zohi

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Maccabi Hajfa wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.