Liga Europejska: Linfield FC - HB Tórshavn 1-0 (1-0)

1 sierpnia na Windsor Park w Belfaście odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Linfieldu a HB Torshavn. Mecz zakończył się zwycięstwem Linfieldu 1-0. Ponieważ w pierwszym starciu padł remis 2-2, awans wywalczyła jedenastka Linfieldu.

A. Waterworth 20'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu dla Linfieldu zdobył z karnego Andrew Waterworth w 20. minucie. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Linfieldu.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jimmy'ego Callachera z Linfieldu, a w 58. minucie Brynjara Hlödverssona z drużyny przeciwnej. W 61. minucie Brynjar Hlödversson zastąpił Dan Í Soylu.

W tej samej minucie Sebastian Pingel został zmieniony przez Ari Mohr Olsena, a za René Joensena wszedł na boisko Pætur Petersen, co miało wzmocnić zespół HB Torshavn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Kearnsa na Shayne Laverego oraz Jordana Stewarta na Kirka Millara. Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Hørður Heðinsson Askham
52′ Jimmy Callacher
Brynjar Hlödversson58′ 61′
Joel Cooper
Magnus Egilsson
90′ Bastien Héry
Tróndur Jensen
71′ Daniel Kearns
René Shaki Joensen75′
Jamie Mulgrew
Adrian Rúnason Justinussen
75′ Jordan Stewart
Símun Eiler Samuelsen
 20′ (k.) Andrew Waterworth
Bartal Wardum
75′ Kirk Millar
Dan Berg Í Soylu61′
Andy Mitchell
Pætur Joensson Petersen75′
Ross Larkin
Símun Sólheim
71′ 90′ Shayne Lavery
Ari Mohr Olsen61′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka HB Torshavn w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.